Fotbal

Slovácko získalo náhradu za Jurečku, přichází bývalý reprezentační útočník

Slovácko získalo náhradu za Jurečku, přichází bývalý reprezentační útočník
Libor Kozák Zdroj: Profimedia

Tým kouče Martina Svědíka přivádí po úspěšné sezoně, během níž opanoval se Slováckem Mol Cup, opravdu zvučné jméno. Do Uherského Hradiště míří bývalý forvard Lazia Řím či Aston Villy Libor Kozák. Třiatřicetiletý hráč se do Česka vrací po jedné sezoně strávené v Puskás Akadémia FC.

Opavský rodák už stihl během kariéry mnohé. Z druhé ligy si jej vytáhlo v roce 2008 italské Lazio. Kozák se po několika zápasech strávených v juniorce a na hostování v Brescii prodral do A-týmu mužstva z hlavního města Itálie, kde během tří sezon vsítil deset ligových branek.

Libora Kozáka si všimla Aston Villa, od sezony 2013/14 pak stihl český kanonýr zasáhnout do Premier League, posléze skončil ve druhé nejvyšší anglické soutěži Championship. Útočník ze Slezska si ale prošel i zdravotními peripetiemi a na sezonu 2018/19 se vrátil do Česka. Oblékal dres Slovanu Liberec, pak na dvě sezony i Sparty Praha. Na Letné se znovu "rozstřílel" a během dvou let rozvlnil síť soupeřů hned 22krát.

Související obsah

​Slovácko, jež letos skončilo ve Fortuna lize na čtvrtém místě, opustila letos velmi úspěšná ofenzivní síla v podobě Václava Jurečky. Jeho místo však dlouho prázdné nezůstalo. Kozáka si ze Sparty před rokem vytáhla maďarská Puskás Akadémia FC, kde ale bývalý reprezentant nyní skončil. A nejrychlejší bylo při vyjednávání o přestupu právě mužstvo z Uherského Hradiště.

V rozhovoru pro klubový web 1. FC Slovácka zmiňoval Libor bezprostředně po transferu hladký průběh jednání i celosezonní ambice: "Byl tam zájem z obou stran, takže jsme se dohodli celkem rychle. Slovácko hraje poslední dva roky tam, kde hraje, do toho navíc může nakouknout do pohárové Evropy," líbí se Kozákovi.

V uplynulé sezoně Sparta se Slováckem prohrála ve finále Mol Cupu, od letošní sezony bude letenský klub trénovat dánský lodivod Brian Priske:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události