Fotbal

Za setrváním Mbappého v PSG stojí prezident Macron, proklamuje šéf Realu

Za setrváním Mbappého v PSG stojí prezident Macron, proklamuje šéf Realu
Emmanuel Macron a Kylian Mbappé Zdroj: Profimedia.cz

Již dlouho to mezi Realem Madrid a Paris Saint-Germain pořádně vře. Přetahovaná o Kyliana Mbappého, která nedávno zdánlivě skončila prodloužením kontraktu v jen těžko uvěřitelné finanční výši, však záhy pokračuje. Šéf španělského giganta Florentino Pérez nyní přilévá olej do ohně. Tvrdí, že za setrváním talentované megastar v PSG stojí sám prezident Francie Emmanuel Macron.

Je spolumajitelem obrovské stavební společnosti Grupo ACS, ale zejména prezidentem jednoho z největších fotbalových klubů světa. Podnikatel Florentino Pérez stojí v čele letošních vítězů Ligy mistrů. Jeho klub usiloval o přestup hvězdného Kyliana Mbappého do Realu Madrid v posledních dvou letech několikrát. Ani jednou však neuspěl, a to dokonce ani s nabídkou, jež byla vyšší než čtyři miliardy korun.

Kylian Mbappé na konci sezony podepsal v Paříži nesmírně lukrativní smlouvu, každý rok mu mají na účet přistát bezmála dvě miliardy korun. Kontrakt navíc obsahuje nepřeberné množství výhod, včetně podpisových bonusů i odměn za získané body.

Související obsah

​V hlavním městě Španělska zavládlo zklamání, Mbappé dres Bílého baletu neoblékne. A sám prezident klubu Florentino Pérez nyní v přímém přenosu španělské televize El Chiringuito poodkryl zákulisní karty: "Jeho snem bylo hrát za Real. Ale měl to těžké," řekl Pérez.

Podnikatel, jenž stojí v čele madridského velkoklubu, následně vše vysvětlil: "Kylianovi volal prezident Macron a říkal mu, aby v Paříži zůstal. Nedává to smysl. Bylo mu řečeno, že bude hlavní tváří PSG, že na něm vše postaví. To pro hráče není jednoduché. Prezidenta vlastní země nejde jen tak lehce odmítat. Ale nikdo není větší než klub," dodal Florentino Pérez, čímž kapitolu Mbappé v Realu pravděpodobně uzavřel.

Mbappé na trávnících září, na jaře zaznamenal proti Lorientu hned pět bodů:

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události