Fotbal

Real Madrid má smůlu. Mbappé podepsal s PSG neuvěřitelně lukrativní smlouvu

Real Madrid má smůlu. Mbappé podepsal s PSG neuvěřitelně lukrativní smlouvu
Fotbalista Kylian Mbappé Zdroj: profimedia.cz

S největší pravděpodobností je celá sága ohledně Kyliana Mbappého u konce. Francouzský útočník podle novináře Fabrizia Romana, jehož informace jsou zpravidla velmi přesné, zůstává na sto procent v Paris St. Germain. Očekávaný přestup do Realu se tak nekoná. Veřejně to má mladý útočník oznámit v neděli.

Kylian Mbappé si svůj dětský sen o přestupu do Realu Madrid nesplní, alespoň ne od příští sezony. Francouzský útočník měl v sobotu odpoledne oznámit prezidentovi Realu Madrid Florentinu Pérezovi, že podepsal novou smlouvu v PSG. Podle Fabrizia Romana se jedná o stoprocentně zaručenou informaci. 

"Kylian Mbappé zůstane v Paris Saint-Germain. Letos v létě určitě nepřestoupí do Realu Madrid. Hráč se definitivně rozhodl a sdělil to Florentinu Pérezovi," napsal Fabrizio Romano na svých sociálních sítích. Sám hráč se k tomu ještě veřejně nevyjádřil. Již dříve přislíbil, že tak učiní do neděle do 11 hodin místního času.

Co je obsahem nové lukrativní smlouvy? Francouzský útočník ji podepsal na tři roky s podpisovým bonusem 300 milionů eur (7,5 miliardy korun). Každý rok po zdanění si vydělá dalších 100 milionů eur (2,5 miliardy korun) a bude moci spolurozhodovat o tom, kdo PSG bude trénovat a jaké hráče francouzský klub prodá nebo koupí.

Mbappé odešel do PSG v srpnu 2017, kdy z Monaca pouze hostoval za 35 milionů eur (864 milionů korun) a následně se celý obchod proměnil v přestup. Tým z hlavního města za mladou hvězdu zaplatil 145 milionů eur (3,5 miliardy korun). Nyní vážně hrozilo, že by do Realu Madrid odešel úplně zadarmo, jelikož mu letos v létě končila v PSG smlouva. Tu nyní ale prodloužil. 

Související obsah

Během svého působení v PSG odehrál Mbappé 216 zápasů, ve kterých nastřílel 168 gólů a na dalších 47 přihrál. Svému týmu tím pomohl ke třem ligovým titulům, dvěma ligovým pohárům a francouzskému superpoháru. Na ušatý pohár z Ligy mistrů ale pořád čeká.

Mbappé v této sezoně oslavil s PSG jubilejní desátý titul: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události