Fotbal

Přestup Maného do Bayernu je blízko. Útočník zatím trénuje na bahně v Africe

Hlavním cílem Bayernu Mnichov v letním přestupovém období je nákup Sadia Maného z Liverpoolu. První dvě nabídky anglický klub odmítl s tím, že za svoji hvězdu požaduje minimálně 42,5 milionu liber (1,2 miliardy korun). Sportovní ředitel nejlepšího německého klubu Hasan Salihamidžič odletěl do Velké Británie, aby předložil Liverpoolu nabídku. Podle renomovaného novináře Fabrizia Romana se oba kluby dohodly a Senegalec podepíše v bavorském klubu tříletou smlouvu.

Mané by měl v klubu nahradit Serge Gnabryho, který odmítá s Bayernem prodloužit smlouvu, jež mu končí v létě příštího roku, a zájem o něj projevuje londýnský Arsenal nebo Real Madrid. Liverpool za senegalského křídelníka požadoval 42,5 milionu liber, ale Bayern nebyl ochoten za hráče takovou částku zaplatit. Cílem Salihamidžiče tak bylo, aby cenu srazil na takovou úroveň, kterou anglický klub nakonec přijme. 

Nakonec se oba kluby podle Fabrizia Romana domluvily na přestupu třicetiletého útočníka za 27 milionů liber (771 milionů korun). Liverpool s přestupem své opory čekal, než podepíše mladého Portugalce Darwina Núňeze, což se v úterý podařilo. 

Zatímco oba kluby intenzivně jednaly, třicetiletý útočník trávil čas v rodném Senegalu, kde uspořádal charitativní zápas, aby si zahrál fotbal se svými kamarády z dětství. Hrálo se v dešti na bahnitém hřišti v Bambali. Fanoušci byli nadšení z jeho pokory, že vyměnil dobře upravená hřiště, na která je zvyklý, za drsný a bahnitý povrch. Mané v tomto městě už nechal postavit nemocnici, školu a mešitu.

Související obsah

Zatímco Sadio Mané je na odchodu z Liverpoolu, jejich konkurent Manchester City posiluje, když přivedl Erlinga Haalanda:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události