Tenis

Dvojnásobné štěstí u Nadala! Oznámil několik novinek, kterými potěšil fanoušky

Dvojnásobné štěstí u Nadala! Oznámil několik novinek, kterými potěšil fanoušky
Rafael Nadal s manželkou Merry Perellovou | Zdroj: Profimedia

Rafael Nadal se brzy stane otcem. Jeho manželka Mery Perellová je těhotná, o čemž se už několik dní podle dostupných fotografií živě spekulovalo. Španělský tenista to v noci z pátku na sobotu potvrdil na sociálních sítích. Kromě toho ještě oznámil jednu zásadní informaci, a to, že má v plánu startovat na letošním Wimbledonu poté, co bojuje se zraněným chodidlem.

"Nejsem zvyklý mluvit o svém osobním životě, protože už jsem příliš odhalený. Pokud ale vše půjde dobře, stanu se otcem," napsal španělský tenista na instagramu. "Nevím, jak to změní můj život, ale neočekávám, že to nějak zasáhne moji sportovní kariéru. Děkuji vám všem za lásku a úctu, kterou jste vždy měli," dodal 22násobný vítěz grandslamu, čímž je nejúspěšnějším hráčem celé tenisové historie. 

Potvrdily se tak zvěsti z posledních dní, kdy byla jeho manželka viděna njachtě, kde se pomalu začalo ukazovat bříško. Na letošním finále Ligy mistrů pak byla spatřena ve volnějších šatech a nasazeným respirátorem. Tiskový mluvčí Rafaela Nadala sice tehdy těhotenství tenistovy partnerky nepotvrdil, ale o to se nyní Španěl postaral sám. 

Související obsah

​Kromě novinky o založení rodiny také Nadal prozradil, že udělá vše pro to, aby mohl startovat na letošním Wimbledonu. V současné době se totiž potýká s Müller-Weissovým syndromem, který mu způsobuje chronickou bolest v chodidle, kterou na French Open musel tlumit léky, aby mohl hrát. V Barceloně ale podstoupil léčbu, která podle všeho zabrala. "Není to stoprocentní, ale okamžitě mi to pomohlo. Sice to občas cítím, ale bolest dost ustoupila. Už týden jsem nekulhal. Průběh léčby mi dal naději, mám v úmyslu startovat na Wimbledonu," potěšil své fanoušky. 

https://www.instagram.com/p/Ce7ArIqINlE/

Další fáze přípravy proběhne v Londýně, kam se přemístí v pondělí. "Čeká mě tam týden tréninku. Kdybych si nemyslel, že mohu hrát, tak tam neletím. Poté mám v plánu ještě exhibici v Hurlinghamu. Uvidíme," prohlásil tenisový šampion. 

Rafael Nadal vyhrál letos na French Open svůj 22. grandslam v kariéře:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události