Návrat jako hrom! Pilař se v přípravě blýskl hattrickem za dvacet minut

Václav Pilař v dresu Viktorie Plzeň Zdroj: Profimedia

Fotbalisté Viktorie Plzeň odehráli v sobotu dopoledne první přípravný zápas v letní přestávce. Soupeřem jim byly Klatovy, které aktuálně hrají Divizi A, ve které v právě skončeném ročníku obsadily třetí místo. Kromě pohodlného vítězství 6:0, kdy většina branek padla až ve druhém poločase, mohl trenér Michal Bílek vidět poprvé v akci čtyři nové hráče. Václavu Pilařovi stačilo pouhých 21 minut na hřišti ke zkompletování hattricku

Viktoria Plzeň svůj první letní zápas odehrála v Žákavě, která se nachází v Plzeňském kraji. Soupeřem jí byly divizní Klatovy, které ovšem kladly odpor pouze v prvním poločase. V něm obhájce titulu vstřelil pouze jeden gól, o který se postaral Pavel Bucha, jenž se trefil z přímého kopu z hranice šestnáctky.

Do druhého poločasu nasadil Michal Bílek čtyři ze sedmi posil, které doplnily kádr Plzně v letní pauze. Na hřišti se ukázali brankář Martin Jedlička, záložníci Kristi Qose a Václav Pilař a také hrotový útočník Martin Kliment. Hlavní hvězdou se stal právě navrátilec a bývalý reprezentant Václav Pilař, který se gólově prosadil už po třiceti vteřinách na hřišti, když se přesně trefil z hranice vápna.

​O čtyři minuty později už Plzeň vedla o tři góly. Po centru do vápna se hlavou prosadil Mihálik. Poté přišel další hvězdný úsek Václava Pilaře. Šikovný záložník nejdříve přesně zamířil z pravé strany šestnáctky a následně dokonal v 66. minutě hattrick, když zvýšil už na 5:0. Gólově se prosadila i další letní posila Jan Kliment, který v 88. minutě uzavřel na konečných 6:0.

FC Viktoria Plzeň –⁠ SK Klatovy 1898 6:0

Branky: 17. Bucha, 46. Pilař, 50. Mihálik, 60. Pilař, 66. Pilař, 88. Kliment