Fotbal

Mistrovská Plzeň hlásí další posilu. Z východu Čech přichází šikovný Brazilec

Mistrovská Plzeň hlásí další posilu. Z východu Čech přichází šikovný Brazilec
Cadu se stal novou posilou Viktorie Plzeň Zdroj: Viktoria Plzeň

Letní přestupové období sotva začalo a Viktoria Plzeň už oznámila sedmou posilu. Stal se jí brazilský záložník Cadu, který přichází z Pardubic. 24letý hráč podepsal na západě Čech tříletou smlouvu. V originálním videu jej na sociálních sítích přivítal asistent trenéra Pavel Horváth.

Rodák z brazilského Salvadoru přišel do České republiky v březnu 2020, kdy začal oblékat dres Pardubic. Ve zbytku sezony pomohl východočeskému klubu k postupu do nejvyšší soutěže, když nastoupil do devíti utkání, ve kterých vstřelil tři góly a na další dva přihrál. Velkou oporou byl i ve Fortuna lize, kdy pravidelně nastupoval v základní sestavě a během dvou sezon vstřelil jedenáct branek a připsal si stejný počet gólových asistencí. 

Ačkoliv mu smlouva končila až v červnu příštího roku, sáhla po něm Viktoria Plzeň, kterou svými výkony v české nejvyšší soutěži zaujal. "Cadu patřil mezi hráče, které jsme měli společně s trenéry vytipované, a jsem rád, že jsme se nyní s hráčem i Pardubicemi domluvili na jeho přestupu k nám. V české nejvyšší soutěži jasně prokázal své kvality a byl oporou týmu. Přeju mu, aby se mu nyní dařilo i ve Viktorii," řekl pro klubový web k přestupu druhého nejlepšího nahrávače loňské sezony Adolf Šádek. 

Související obsah

Ze své nové posily má velkou radost i Michal Bílek. "Jde o velmi zajímavého hráče, který v minulé sezoně byl i velmi produktivní. Hrát může jak na kraji zálohy, tak i na beku. Jsem rád, že ho můžu přivítat v našem týmu."

Do přípravy se svým novým týmem se Cadu přihlásil po návratu z dovolené, kterou strávil v rodné Brazílii. "Všechno je tu super, už jsem potkal nějaké kluky a musím říct, že je tu skvělé prostředí a atmosféra, která se mi velice líbí. Jsem trochu unavený, ale přesto jsem nadšený z toho, že se vše povedlo," těšilo 24letého fotbalistu. 

Související obsah

Jedná se už o sedmou posilu Viktorie Plzeň v letním přestupovém období. Již dříve dres mistra z nové sezony oblékli Václav Pilař, Kristi Qose, Martin Jedlička, Jan Kliment, Filip Čihák a Mohamed Tijani.

Velkou letní posilou Viktorie Plzeň je také útočník Jan Kliment:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události