Fotbal

Skončí Özil s fotbalem? Německý záložník zatoužil po úplně jiné kariéře

Fotbalista Mesut Özil by dost brzy mohl ukončit svou hráčskou kariéru. Zároveň by ale mohl brzy zahájit novou kapitolu v esportu. 33letý záložník je totiž vášnivým gamerem.

Bývalý hráč Realu Madrid a Arsenalu momentálně působí ve Fenerbahce Istanbul, jenže jeho angažmá se rozhodně nevyvíjí podle představ. 33letý hvězdný záložník má spory s vedením a poslední zápas odehrál v březnu.

Hlasitě se tak mluví o tom, že by v tureckém velkoklubu, kde má smlouvu do roku 2024, předčasně skončil.

Podle Özilova agenta Dr. Erkuta Sögüta by konec ve Fenerbahce mohl znamenat novou etapu ve fotbalistově životě. "Myslím, že nebude hrát fotbal v jakémkoli jiném klubu. Bude to Fenerbahce a pak hotovo," prohlásil hráčův agent pro The Telegraph, který navíc nastínil, že by se německý fotbalista mohl dát na dráhu profesionálního hráče počítačových her.


"Bude se více věnovat esportům a možná se stane esportovým profesionálem. Je opravdu dobrý a nebyl bych překvapen, kdyby v tom někdy soutěžil. Vlastní i tým M10 Esports, kde zaměstnává hráče," dodal Sögüt.

Ostatně, že je Fenerbahce posledním týmem, potvrdil i Mesut Özil. "S důrazem opakuji, neukončím kariéru v jiném týmu než ve Fenerbahce. Po dobu trvání smlouvy je mým jediným cílem propotit náš dres. Toto rozhodnutí je jasné a konečné," napsal před časem na twitter.

Související obsah

Německý mistr světa z roku 2014 přestoupil do Fenerbahce z Arsenalu v létě 2020. Za turecký velkoklub doposud odehrál 36 zápasů, ve kterých si připsal osm gólů.

Esport si vyzkoušel i MMA zápasník Machmud Muradov:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události