Další sporty

Dáme kámen, nůžky, papír? Cyklistický závod rozhodl bizarní finiš

Dáme kámen, nůžky, papír? Cyklistický závod rozhodl bizarní finiš
Cyklista Tadej Pogačar a Rafal Majka Zdroj: profimedia.cz

Čtvrtou etapu cyklistického závodu Kolem Slovinska rozhodl opravdu hodně zvláštní finiš. Do cíle totiž jako první dojížděli dva týmoví jezdci Tadej Pogačar a Rafal Majka. Ti si nakonec před cílovou páskou dali kámen, nůžky, papír o to, kdo vyhraje.

Tadej Pogačar jako hlavní favorit Tour de France piluje formu v rodném Slovinsku a daří se mu na výbornou. V cyklistickém závodě Kolem Slovinska vyhrál i poslední nedělní etapu a stal se celkovým vítězem.

Nicméně ještě během soboty ukázal spolu s týmovým kolegou stáje UAE Team Emirates Rafalem Majkou skvělý moment. Oba jezdci totiž do cíle dojížděli pospolu a o tom, kdo z nich etapu nakonec vyhraje, rozhodla klasická hra kámen, nůžky, papír, kterou si cyklisté střihli přímo na kole.Větší štěstí měl nakonec Polák Majka, který si připsal etapové vítězství. Nicméně Pogačara jakožto celkového vítěze to mrzet nemuselo. Druhý Majka na něj nakonec v pořadí ztratil 12 vteřin.

Související obsah

​Na závodě Kolem Slovinska pak předvedl skvělý výkon mladík Vojtěch Řepa. 21letý český cyklista byl nakonec celkově na pátém místě.

Tadej Pogačar je dvojnásobným vítězem Tour de France:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události