Ostatní sporty

Golfista Murray řádil na US Open. Jednu hůl vzteky zlomil, další mrsknul do trávy

Golfista Murray řádil na US Open. Jednu hůl vzteky zlomil, další mrsknul do trávy
Golfista Grayson Murray. Zdroj: Profimedia.cz

Úspěšný sportovec Grayson Murray o víkendu hodně pobavil všechny golfové fanoušky. Na nedávno skončeném US Open totiž řádil jako černá ruka. Příznivce golfu nepotěšil parádními údery, ale spíš pobouřil. A to výbuchem svých emocí. Do nedělního programu sice vstoupil vcelku dobře, pak se mu ale přestalo dařit, což dal na greenu hodně znát. Nejdřív jednu z holí vzteky švihnul do trávy, další o něco později dokonce přelomil. Navíc se nechal slyšet, že se za své chování neomluví.

"Za své emoce se nikdy neomluvím. US Open je brutální. Pokud vás to uráží, je to váš problém," to vzkázal na svém twitteru Grayson Murray všem, kdo se pozastavovali nad jeho chováním na greenu v The Country Club Brookline při nedělním programu US Open.

Osmadvacetiletý golfista totiž nedokázal uhlídat emoce a hned dvakrát je projevil. A to hodně naplno. Na sedmé jamce zahrál double bogey místo kýženého triple bogey a byl tak naštvaný, že mrsknul holí do trávy. 

To však nebylo vše. Na 10. jamce zaúřadoval znovu. Golfový míček po jeho úderu zapadl do roughu, tedy do vyšší trávy kolem fairwaye. To Murrayho natolik frustrovalo, že zahodil hůl právě do vysokého porostu. 

Sportovní příznivci, kteří obvykle takové vzrušení milují, se do Američana pěkně pustili. "Jako velké dítě," okomentovala události jedna z fanynek. "Velmi zralé," neodpustil si ironickou poznámku další přispěvatel. "Ztratit nervy je vždy nejlepší způsob, jak vylepšit svou hru," utrousil další. 

Související obsah

​Kritiku si Murray podle svého vyjádření asi moc nepřipouštěl. Co ho mohlo naopak hodně naštvat, byl konečný výsledek. Golfista totiž skončil hluboko v poli poražených. Vítězem se stal Angličan Matt Fitzpatrick, který tak vybojoval svůj první titul z turnaje kategorie major i premiérové vítězství z americké PGA Tour. 

Nedávno pobavil fanoušky golfista, který vyplivl čokoládu s příchutí kari:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události