Tenis

Že nesmí na Wimbledon? Nevadí. Ruska si kvůli grandslamu změnila občanství

Že nesmí na Wimbledon? Nevadí. Ruska si kvůli grandslamu změnila občanství
Tenistka Natela Dzalamidzeová. Zdroj: Profimedia.cz

Zástupci Wimbledonu se kvůli ruské invazi na Ukrajinu už před několika týdny rozhodli, že ruští a běloruští tenisté letos nesmí startovat v All England Clubu. Ruská hráčka Natela Dzalamidzeová se podle toho zařídila. Nechala si totiž změnit občanství, aby mohla na třetím grandslamu sezony startovat. Místo Ruska tak bude nově reprezentovat Gruzii. V Londýně by měla nastoupit do čtyřhry po boku srbské tenistky Aleksandry Kruničové.

Ruští a běloruští tenisté dostali před dvěma měsíci tvrdou ránu. Vedení Wimbledonu totiž oznámilo, že jim kvůli ruské invazi na Ukrajinu neumožní startovat na letošním ročníku londýnského turnaje. 

Tenistka ruského původu Natela Dzalamidzeová se proto rozhodla jednat a zařídila si gruzínské občanství. Devětadvacetiletá hráčka totiž chce do Wimbledonu mermomocí nastoupit, a to ve čtyřhře po boku Srbky Aleksandry Kruničové. 

Zástupci turnaje podle listu The Times uvedli, že v současné situaci jí tak nemohou start zakázat. Rodačka z Moskvy je na deblovém žebříčku na 44. pozici a na nedávném grandslamu v Paříži, kde hrála pod neutrální vlajkou, vypadla společně se svou parťačkou Kamillou Rachimovovou hned v prvním kole.

Související obsah

​Na okruhu WTA prozatím celkově vybojovala dva tituly v čtyřhře. V dubnu se objevila spolu s Rachimovovou ve finále podniku v Istanbulu, nakonec podlehly dvojici Marie Bouzková a Sara Sorribesová Tormová.

Vedení Wimbledonu se před několika týdny rozhodlo, že ruští a běloruští sportovci nebudou letos moci startovat na londýnském grandslamu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události