Motorsport

Úžasná show bratrů Podmolových. Na motorce předvedli i dvojité salto

Vůbec poprvé byla k vidění PODMOL Brothers MOTIVATION show, která proběhla v sobotu v Karlových Varech. A diváci byli z triků na motorkách, kolech a koloběžkách nadšení. Filip Podmol dokonce předvedl dvojité salto. Další akce proběhne 23. července v Ostravě.

"Atmosféra byla nezapomenutelná. Myslím, že jsme přichystali nejemotivnější show v historii českých freestylových sportů," prohlásil po akci Libor Podmol, jenž společně se svým bratrem Filipem celou akci vymyslel a produkoval.

K vidění byla obrovská spousta triků a některé z nich jezdci skočili vůbec poprvé v životě. "Tolik kluků překonávalo sebe sama, že to bylo až neskutečné. Aréna několikrát stála na nohou a jela se mexická vlna. Byl to nezapomenutelný večer," pokračoval Libor Podmol, jenž se svým dakarským speciálem předvedl salto. A jeho bratr Filip kontroval dokonce dvojitým saltem.

"Trénoval jsem na to, ale vždycky je to velmi těžký a nebezpečný trik. Atmosféra v hale mě ale pořádně vyhecovala. Nečekali jsme takové reakce na podpisových akcích, lidé nám gratulovali se slzami v očích a vyprávěli, jak měli neustále husinu," popisoval Filip Podmol. Ten by měl příští rok absolvovat kompletní program světového šampionátu.

Související obsah

​Na akci v KV Areně ale proběhlo několik dalších silných momentů. Šestnáctiletý Richard Bábek poprvé v životě skočil salto na motorce a František Máca zase vystřihl salto vpřed. Překonávali se ale také jezdci na kolech. Richard Zelinka úplně poprvé předvedl trik 720 backflip. K vidění byly i filmové vizitky jednotlivých sportovců.

"Chtěli jsme, aby diváci znali příběhy našich kluků, aby pochopili, jaké překážky museli překonávat na své cestě. To sportovce s lidmi ještě více propojilo a o to více jim začali fandit. Myslím, že to některé diváky mohlo také pořádně namotivovat," prozradil Libor Podmol, který je několikanásobným medailistou z prestižních X Games.

"I když několik pádů bylo, nikoho z nich neodvezla sanitka. Všichni totiž jezdili opravdu na hraně, v euforii," dodal na závěr Libor Podmol. Další akce proběhne v Ostravě 23. července.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události