Tampa Bay dramatizuje finále. Colorado zničila šesti góly, opět skóroval Palát

Mistři posledních dvou sezon se opravdu bleskově oklepali z destruktivní prohry 0:7 ve druhém duelu a na domácím ledě pořádně zabrali. K vysoké výhře 6:2 pomohl gólem a asistencí Ondřej Palát, naopak Darcy Kuemper v brance Avs nepřevedl svůj nejlepší výkon. Zápas tak dochytal Pavel Francouz, jenž za necelých 27 minut obdržel jeden gól.

Ve floridské Amalie Areně ale začali mnohem lépe hosté. Makarova dělovka se odrazila před Comphera, který bekhendem posílal puk do odkryté klece. Fenomenální Vasilevskij ale vytáhl úžasný zákrok betonem. O pár minut později se však Colorado už radovalo, poněkud šťastně se prosadil v brankovišti kapitán Landeskog.

O vyrovnání se o pět minut později postaral Cirelli, kterého po levé straně poslal do úniku Maroon. Domácí útočník dostal po rychlé kličce puk do klece Darcyho Kuempera, který o minutu později inkasoval podruhé. Palát si šikovně vyměnil puk se Stamkosem a u levé tyčky zamířil přímo do bližší šibenice.

Avs inkasovali potřetí hned na startu druhé části. Colton skvěle vybojoval puk, který následně předložil na hůl Nicka Paula. Křídlo třetí lajny mělo jednoduchou úlohu, tedy zakončit do prázdné klece, což vyšlo na jedničku. Mužstvo z Denveru snížilo o tři minuty později, kdy se z přesilovky přesně prosadil podruhé v utkání střelec Landeskog.

​Stav o jednu branku opět moc dlouho nevydržel. Obrana nechala před brankou samotného Stevena Stamkose, kterého přesnou přihrávkou našel Nikita Kučerov. Kanadská hvězda se v podobných situacích nemýlí – 4:2. O čtyři minuty později dali Lightning již pátou branku, opět u toho byl Kučerov se Stamkosem. Nyní ale skóroval Patrick Maroon.

Tato trefa definitivně zlomila vaz Kuemperovi, a tak se poprvé ve finále dostal do branky Pavel Francouz. "Frankie" inkasoval po třech minutách v brance, Palát parádně tečoval střelu od modré čáry mezi betony svého krajánka, ale černá guma skončila na tyčce. Corey Perry jako buldok před brankou ale dojel ke kotouči jako první a poslal jej do odkryté klece.

Závěr klání ještě okořenila parádní rvačka mezi Coltonem a O'Connorem, na výsledku duelu to ovšem již nic nezměnilo. Tampa Bay snížila stav série na 1:2 a ve čtvrtém duelu se bude pokoušet o vyrovnání finálové série.

Finále play-off NHL:

Tampa Bay Lightning – Colorado Avalanche 6:2 (2:1, 4:1, 0:0)
Branky: 14. Cirelli (Maroon), 15. Palát (Stamkos), 22. Paul (Colton), 28. Stamkos (Kučerov, Bogosian), 32. Maroon (Kučerov, Hedman), 35. Perry (Palát, Hedman) – 9. Landeskog (Rantanen, Makar), 25. Landeskog (Makar, Rantanen)
Pavel Francouz (COL) – 9 zákroků, 1 OG, úspěšnost 90%, odchytal 26:56.
Stav série: 1:2