Hokej

Jeden z nejžádanějších hráčů mimo NHL našel působiště. Bude hrát za Vancouver

Jeden z nejžádanějších hráčů mimo NHL našel působiště. Bude hrát za Vancouver
Andrej Kuzmenko v dresu Vancouveru Zdroj: Profimedia

Jeden z nejžádanějších volných hráčů mimo NHL má nové angažmá. Rus Andrej Kuzmenko se upíše Vancouveru Canucks. Šestadvacetiletý křídelník poslední čtyři roky působil v KHL v Petrohradu.

O svém novém angažmá informoval Kuzmenko na svém instagramovém profilu, kde zveřejnil fotku v dresu Vancouveru s číslem 96. K fotografii napsal "Pojďme" a označil profil Vancouveru.

Jeden z nejžádanějších volných hráčů mimo NHL ale podle novináře Pierra LeBruna z TSN nemůže z Vancouverem podepsat smlouvu před 13. červencem, kdy se otevře trh s volnými hráči. Nicméně Kuzmenkův agent prozradil, že k podpisu dojde a podrobnosti budou brzy odhaleny.

Související obsah

​Podle pravidel NHL by měl Kuzmenko podepsat smlouvu na jeden rok. V minulé sezoně zakončil sezonu v KHL v dresu Petrohradu s 53 body (20+33), kterých dosáhl v 45 zápasech. V týmu strávil dohromady čtyři roky a ještě předtím hrál za CSKA Moskva. Kuzmenko nikdy nebyl draftován týmem NHL, ale předpokládá se, že by se v zámořské soutěži mohl prosadit v prvních dvou lajnách.

Ruské levé křídlo se nakonec rozhodlo pro Vancouver, ačkoliv zájem o něj byl v Los Angeles, Las Vegas, Detroitu nebo Edmontonu.

Vancouver se letos potkal i s Washingtonem. Canucks zničil hattrickem ruský útočník Jevgenij Kuzněcov:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události