Fotbal

Ryan Giggs Wales na MS nepovede. Před soudním řízením rezignoval

Ryan Giggs Wales na MS nepovede. Před soudním řízením rezignoval
Ryan Giggs na lavičce Walesu Zdroj: Profimedia.cz

Velšská fotbalová legenda Ryan Giggs po téměř dvouleté absenci opouští lavičku národního týmu. Někdejší hvězda Manchesteru United je obviněna z napadení a manipulativního chování směrem k bývalé přítelkyni Kate Grevilleové a její mladší sestře Emmy.

Detaily o napadení jeho někdejší přítelkyně jsou velmi drsné. Na veřejnost se dostaly zprávy o tom, jak Grevilleovou napadl, dokonce ji měl nakopnout zezadu do hlavy a vyhodit ji nahou z hotelového pokoje. Partnerka Giggse obvinila také z manipulativního chování v letech 2017–2020.

Lodivod velšského národního týmu měl napadnout ve svém domě ve Worsley také Katinu sestru Emmy. Soud má proběhnout letos v srpnu, Giggs obvinění popřel a prohlásil, že je nevinný. Přesto na lavičce nároďáku skončí. 

"Bylo mi ctí vést moji rodnou zemi jako hlavní kouč. Po dlouhém zvažování jsem se rozhodl, že s okamžitou platností končím na pozici trenéra mužského národního týmu," zní v prohlášení Ryana Giggse. "I když jsem si jistý naším soudním procesem, doufal jsem, že případ bude projednán dříve, aby mi bylo umožněno ujmout se trenérských povinností," dodává Giggs. 

Související obsah

​Soudní proces se vleče již přes rok, rozhodnout by se mělo letos v srpnu. Giggs stále tvrdí, že je nevinný. Náhradním trenérem národního mužstva z britských ostrovů je Robert Page, který tým dotáhl na světový šampionát po 64 letech. 

Ryan Giggs vedl národní tým od ledna roku 2018, celkem svou rodnou zemi vedl ve 24 duelech. Naposledy ovšem v říjnu roku 2020 v Lize národů proti Bulharsku, Draci tehdy vyhráli těsně 1:0. Celkem na lavičce zaznamenal 12 výher, 4 remízy a 8 proher při skóre 28:20.

O Giggsově průšvihu jsme informovali i ve Sportovních novinách:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události