Velké problémy pro Tampu? Kučerova vyřadil nebezpečný zákrok

Hokejisté Lightning se sice radují z důležité výhry ve třetím finále Stanley Cupu, přesto se ale následujícího zápasu lehce bojí. Ze třetí třetiny po zákroku Devona Toewse totiž odstoupila útočná hvězda Nikita Kučerov, do duelu nenastoupil Brayden Point a zdravotní problémy se týkaly i Nicka Paula.

Necelých sedm minut před koncem základní hrací doby se za rozhodnutého stavu 6:2 vydal do další útočné akce Nikita Kučerov, jenž dostával dlouhou přihrávku od krajana Sergačjova. Produktivní Rus se pokoušel projít přes obránce Toewse, ale ten jej krosčekem směrem na nohu poslal na mantinel.

Kučerov se hned zvedl a do obránce Avs se po dalším tvrdším zákroku pustil, ke rvačce ovšem nedošlo. Toews dostal dvě minuty a Tampa Bay hrála dvojnásobnou přesilovku. Rodák z Majkopu o pár vteřin později zakončoval z pravého kruhu, ale byl viditelně zraněn a v utkání dohrál.

"Byl to nebezpečný zákrok," pronesl po utkání spoluhráč Victor Hedman. "Uvidíme, jestli se něco stane. Nejspíše ale ne," pokračoval švédský zadák poněkud ironicky směrem k disciplinární komisi NHL.

​O něco obezřetnější ve svém prohlášení byl hlavní trenér Jon Cooper. "Hokej je kontaktní sport, ale hráči vědí, co dělají," pronesl na tiskové konferenci po utkání úspěšný lodivod Tampy Bay.

Do utkání nenastoupil ani Brayden Point, který toho v play-off již hodně vynechal. Šestadvacetiletý útočník utrpěl zranění v prvním utkání finále, ale ještě ve druhém se představil. Nyní ale chyběl, důvodem má být zranění v dolní části těla. Zraněný je také Nick Paul, který v zápase ovšem zvládl pokračovat. Cooper aktuální informace o zdravotním stavu svých hráčů zatím nemá.