Další sporty

V Americe se opět střílelo. Při útoku zahynul talentovaný basketbalista

V Americe se opět střílelo. Při útoku zahynul talentovaný basketbalista
Darius Lee (vlevo) během univerzitního utkání Zdroj: Profimedia.cz

Spojenými státy americkými otřásla zpráva o dalším ozbrojeném útoku, při kterém zemřel talentovaný 21letý basketbalista Darius Lee. Ten podle zpráv z New Yorku nebyl cílem střelby, jen byl ve špatný čas na špatném místě. Celkem bylo zraněno osm lidí, Lee přišel o život.

V newyorské čtvrti Harlem zahynul talentovaný basketbalista Darius Lee, který hrál za univerzitu v Houstonu (HBU). Dokonce byl vyhlášen sportovcem roku na tamní škole. Zemřel po další střelbě v USA, mladý sportovec neměl být cílem střelby. Dalších osm lidí bylo zraněno.

Spoluhráči, univerzita i trenéři jej popisují jako příkladného a milého člověka. "Tohle je něco, co nikdo nečeká. Ten kluk nikomu nenadává, nechodí na party, nepije. Nikomu nic nedělá. Jen hraje PS5 a basketbal," pronesl jeho zlomený otec Eric. 

Newyorská policie zatím nezná motiv střelby, nikdo dosud nebyl ani zadržen. Nejhorší chvilky prožila jeho matka, která v okolí bydliště střelbu slyšela a volala svému synovi. Nakonec se jí ozval jeho nejlepší kamarád. Ten jí oznámil nejhorší zprávu, jakou může rodič kdy slyšet.

Související obsah

​Darius byl na dobré cestě k získání bakalářského titulu, navíc byl jmenován sportovcem roku na univerzitě v Houstonu. Ve svém týmu měl nejvíce bodů a doskoků, v celé lize byl na šestém místě v počtu získaných míčů. "Jsme zdrceni. Darius byl pozoruhodný mladý muž, který miloval Boha, svou matku, rodinu, spoluhráče, přátele a celou rodinu HBU," pronesl kouč Ron Cottrell.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události