Fotbal

Velký průšvih pro kamerunský fotbal. U 44 hráčů byly zjištěny podvody s věkem

Velký průšvih pro kamerunský fotbal. U 44 hráčů byly zjištěny podvody s věkem
Fotbalisté Kamerunu | Zdroj: Profimedia.cz

Kamerunský fotbal bude mít nejspíše velký průšvih. Organizace FECAFOOT, která zastřešuje fotbal v této africké zemi, si předvolala celkem 44 hráčů. Zpovídat se budou z podvádění ohledně věku či identity.

Slyšení 44 hráčů z osmi různých klubů proběhne za účasti týmových prezidentů, všichni hráči jsou podezřelí z podvádění či spoluúčasti ve věci falšování věku či identity. Vyšetřování Kamerunskou fotbalovou federací (FECAFOOT) proběhne na začátku července. 

"Dotčené strany jsou vyzvány, aby se ke slyšení dostavily. Ať už s pomocí, nebo bez pomoci svých právních zástupců," zaznělo v prohlášení FECAFOOT. Svaz navíc dodal, že jednotlivci, kteří se nedostaví, budou čelit následkům.

Související obsah

Prezidentem kamerunského svazu je aktuálně někdejší fotbalová hvězda Samuel Eto'o, který po svém zvolení v prosinci slíbil, že zajistí reformu ve své rodné zemi. Mezitím byl ale odsouzen ke 22 měsícům odnětí svobody za daňové úniky, do vězení ale nakonec nemusí.

Africký fotbal má dlouhodobě problémy s věkem fotbalistů, jedním z příkladů je Guélor Kanga, u nějž se taktéž v jeden moment o věku spekulovalo. Bývalý hráč Sparty ale nakonec z podvodu obviněn nebyl. 

Mezi největší africké hvězdy patří Sadio Mané, který si zkusil hrát v bahně:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události