MMA

Pudilová se vrací do UFC. Čeká ji soupeřka, která čtyři roky nevyhrála

Pudilová se vrací do UFC. Čeká ji soupeřka, která čtyři roky nevyhrála
Česká zápasnice Lucie Pudilová Zdroj: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

Česká MMA zápasnice Lucie Pudilová nedávno oznámila návrat do nejprestižnější organizace bojových sportů UFC. Nyní již ví, kdo bude její první soupeřkou při návratu. Jediná aktuální Češka v organizaci se představí na číslovaném turnaji, kde vyzve Číňanku Yanan Wu.

UFC 278 se bude konat ve druhé polovině srpna, hlavním zápasem bude titulové klání mezi Kamaruem Usmanem a Leonem Edwardsem. Na akci v Salt Lake City se ale představí například také José Aldo či Merab Dvalishvili. 

Pudilová se v bantamové váze postaví proti Číňance Yanan Wu, která má profesionální rekord 12–5. Poslední tři zápasy ovšem prohrála, naposledy se z výhry radovala v roce 2018, kdy na submisi ukončila Lauren Muellerovou. Tehdy vyhrála na armbar.

Související obsah

​Pro Pudilovou půjde o návrat do nejprestižnější organizace po více než dvou a půl letech. Mezitím se šestkrát postavila do klece v organizaci OKTAGON MMA, kde si připsala hned pět výher. Padla jen s Talitou Bernardovou v červenci minulého roku.

K zápasu dojde 20. srpna v Utahu, česká bojovnice by měla přijít na řadu jako šestá. Aktuálně má Pudilová na svém kontě rekord 13–7. Proti Číňance, která čtyři roky nevyhrála, bude chtít přidat výhru číslo 14.

Pudilová v domácí posilovně na mrtvý tah vytáhla i 130 kg:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události