Fotbal

Ty tu rakovinu porazíš! Fotbalisté Baníku podpořili nemocného spoluhráče

Ty tu rakovinu porazíš! Fotbalisté Baníku podpořili nemocného spoluhráče
Záložník ostravského Baníku Matěj Šín. Zdroj: Profimedia.cz

Před pár dny se český fotbalový talent Matěj Šín dozvěděl krutou zprávu. Lékaři mu diagnostikovali rakovinu a 18letý záložník musel situaci ihned začít řešit. Ostravský Baník, kde hráč až doposud působil, oznámil, že Šín přerušuje kariéru. Následně mladý fotbalista absolvoval operaci. Z čeho mohl mít hned po zákroku radost, byla návštěva spoluhráčů, kteří ho přišli podpořit.

Fanoušky, funkcionáře i hráče ostravského Baníku před necelým týdnem paralyzovala hodně špatná novina. Talentovaný středopolař Matěj Šín musel přerušit kariéru, protože podrobná lékařská vyšetření ukázala, že má 18letý fotbalista rakovinu. 

Hráč, který v uplynulé sezoně zapsal i první starty za A-tým Baníku, musel ihned absolvovat operaci, po níž bude následovat další léčba. V těžké situaci ho krátce po operačním zákroku přišli podpořit spoluhráči. 

Ti se mu snažili nalít do žil čerstvou krev a ukázat, že v tom není sám. Přinesli s sebou i vtipný transparent. "Ty tu **** porazíš," napsali na velké plátno, jež doplnili obrázkem prasete a raka, čímž znázornili "svinskou" rakovinu. 

Související obsah

​Nadějného mladíka se snažili podpořit na sociálních sítích i fotbaloví příznivci. "Drž se a bojuj chlape. Pozdrav ze Slovenska," napsal jeden z nich. "Jsme s tebou a společně to svinstvo porazíme," přidal se další. "Chachara nic nezlomí. Drž se," vzkázal jiný fanoušek, jenž připomněl přezdívku hráčů klubu, za nějž Šín hraje.

Takovéhle podpory se dočkali hráči Realu Madrid před finále Ligy mistrů:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události