Trable hokejbalistů na MS. Autobus jim nepřijel, na zápas museli taxíkem

Čeští hokejbalisté se museli na zápas dopravit taxíky. Zdroj: Český hokejbal

V kanadském Lavalu začalo v úterý hokejbalové mistrovství světa. A na 14. světovém šampionátu nechybí ani český výběr, který ovšem před prvním zápasem musel řešit velké trable s dopravou a hráči vůbec nevěděli, zda úvodní duel s Itálií stihnou.

V prvním zápase čekali na české hokejbalisty soupeři z nevyzpytatelné Itálie. Jenže dostat se z hotelu na halu, to byl velký oříšek. Výběr trenéra Mašíka už byl připraven na recepci a stačilo jediné. Aby přijel autobus.

Jenže ještě hodinu před zápasem autobus nikde a čeští hokejbalisté tak museli improvizovat. Obvolali různé taxislužby, aby vůbec stihli start zápasu. Nakonec se na halu dostali včas a první zápas mohli odehrát.

​Češi měli skvělý vstup do utkání a nebylo vůbec znát, že by měli předtím jakékoliv trable. V deváté minutě vedli 2:0, ale Italové se zmátořili a otočili na 3:2. Za český výběr ve 35. minutě srovnal druhým gólem Adam Kubík a ve 47. minutě rozhodl v prodloužení Lukáš Lhota.