Colorado po strhující bitvě udolalo Tampu a má mečbol, Rutta asistoval

Hokejisté Colorada porazili ve čtvrtém finálovém duelu Tampu v prodloužení a jsou krok od zisku Stanley Cupu. V zápase přitom museli neustále dotahovat, Lightning si totiž hned dvakrát vypracovali těsný náskok, Avalanche ho však pokaždé smazali. A v nastavení nakonec udeřili. V dresu domácích zaznamenal jednu asistenci český obránce Jan Rutta, Ondřej Palát vyšel bodově naprázdno. V brance se neobjevil Pavel Francouz, který byl opět jako dvojka připraven na lavičce.

Tampa ve finálové sérii prohrávala 1:2 na zápasy a chtěla dorovnat stav. A na začátku utkání to vypadalo, že by se jí to mohlo podařit. Po necelé minutě hry totiž hráči Lightning otevřeli skóre.

V čase 0:36 vypálil Černák od modré a Kuemper měl s tvrdým projektilem hodně velké problémy. Dokonce ztratil při zákroku i svou masku. A z povedené dorážky Cirelliho nakonec kapituloval.

Vedení celku z Floridy vydrželo až do druhé třetiny. Zkraje 26. minuty se po teči o vlastní brusli prosadil z hranice brankoviště Nathan MacKinnon a bylo vyrovnáno. V polovině základní hrací doby ale opět strhla vedení na svou stranu Tampa. Obránce Hedman předvedl parádní ofenzivní únik středem hřiště, který nakonec vyšperkoval ranou z pravého kruhu. Jako asistent se do statistik zapsal český bek Jan Rutta.

Časomíra se zastavila na čase 42:53, když Colorado opět srovnalo krok. Helmovu dělovku z vrcholu pravého kruhu sice Vasilevjskij vyrazil, na dorážku z hole Andrewa Cogliana už však nestačil a inkasoval.

​Protože bylo skóre po základní hrací době nerozhodné, přišlo na řadu prodloužení. To rozsekl v 73. minutě Nazem Kadri, který si najel z pravého kruhu až před svatyni Tampy a zacílil pod víko. Puk se zasekl v horní části branky a chvíli se nevědělo, zda je za čárou, nebo by se mělo tleskat brankáři za vynikající zákrok. Sudí však nakonec kotouč odhalil a Coloradští se mohli radovat. V sérii už vedou 3:1 a jsou jediný krok od toho, aby pozvedli legendární Stanley Cup.

Výsledek 4. zápasu finále NHL:

Tampa Bay Lightning – Colorado Avalanche 2:3p (1:0, 1:1, 0:1 – 0:1) - stav série 1:3
Branky a nahrávky: 1. Cirelli (Černák), 31. Hedman (Rutta) – 26. MacKinnon (Rantanen, Makar), 43. Cogliano (Sturm, Helm), 73. Kadri (Lehkonen, Kuemper)