Hokej

Není čas na výmluvy, musíme jet do Colorada s cílem vyhrát, hlásí Palát

Poprvé za tři roky zažívají neobvyklý pocit, ve finále NHL jsou jeden krok od porážky. Hokejisté Tampy Bay prohráli čtvrtý zápas v sérii 2:3 v prodloužení a v příštím utkání na hřišti Colorada musí uspět, jinak se sen o zisku třetího Stanley Cupu v řadě rozplyne. Na porážce na vlastním ledě nic nezměnila ani asistence českého obránce Jana Rutty.

Tampa přitom nezačala vůbec špatně a po dvou třetinách vedla 2:1. "Po druhé části jsme šli do šaten za stavu 2:1 pro nás. Začátek byl super, i když jsme mohli hrát o trochu lépe. Člověk musí dát Coloradu kredit, hrálo také slušně," uznal Rutta, který přihrával na druhý gól floridského celku.

Jenže na začátku poslední třetiny Avalanche srovnali a v prodloužení vystřelil třetí finálovou výhru Kadri. "Šlo o vyrovnaný zápas, v první polovině jsme byli lepší, v té druhé zase oni. V prodloužení pak dali gól, takže smůla," krčil rameny útočník Tampy Ondřej Palát.

Související obsah

Lightning nyní nečeká nic jednoduchého. I kvůli tomu, že na rozdíl od nízko položené Tampy se bude hrát v Denveru, který leží 1 609 metrů nad mořem. To je výše, než se nachází vrchol Sněžky. "Asi to hraje nějakou roli, ale teď to budou mít oba týmy stejné. Není na co se vymlouvat, musíme tam jet s cílem vyhrát," zdůraznil český forvard.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události