Další sporty

Dvojitá rána pro Baltimore. V jeden den zemřeli 26letý hráč a ikona klubu

Dvojitá rána pro Baltimore. V jeden den zemřeli 26letý hráč a ikona klubu
Bývalý hráč Baltimoru Ravens Tony Siragusa Zdroj: Profimedia

Středa 22. 6. se do paměti fanoušků Baltimoru Ravens, týmu amerického fotbalu, zaryje velmi nepříjemným způsobem. V tento den totiž zemřel současný hráč klubu, kterému bylo teprve 26 let, a také 55letý bývalý hráč, který výrazně pomohl k výhře v Super Bowlu v roce 2000.

Pro tým z NFL byla středa velmi smutným dnem. Ravens nejprve šokovali své fanoušky zprávou, že zemřel současný hráč klubu, 26letý Jaylon Ferguson. "Jsme hluboce zarmouceni tragickým úmrtím Jaylona Fergusona. Byl to milý a pokorný mladý muž s velkým úsměvem a nakažlivou osobností," oznámil baltimorský celek na twitteru.

Fergusona si Baltimore vybral v roce 2019 v třetím kole draftu. V NFL stihl na pozici outside linebackera a defenzivního enda odehrát tři sezony. Mladý sportovec byl nalezen ve svém domě v bezvědomí a přivolaným medikům se nepodařilo přivést ho zpátky k vědomí. Fergusonovo tělo bylo převezeno do nemocnice, aby byla zjištěna příčina smrti. Policie informovala, že na jeho těle nebyly žádné známky násilí a příčina smrti není známá. Vyšetřovatelé nevyloučili možné předávkování.

Jednou smrtí ovšem černý den Baltimoru neskončil. Jen o několik hodin později Ravens oznámili další smutnou zprávu, že zemřel jejich bývalý hráč Tony Siragusa. Obr s přezdívkou Goose (husa) zemřel v 55 letech. A ani u něj není známá příčina smrti. 

Související obsah

​Defenzivní tackle začal svou kariéru u Indianapolis Colts, kteří si ho vzali jako nedraftovaného hráče. Po sedmi letech Siragusa přestoupil k Ravens, se kterými v roce 2000 slavil historicky první týmový titul. "Nebýt jeho, Super Bowl bychom nevyhráli," řekl podle ESPN bývalý týmový kouč Brian Billick. Byl nejen platným hráčem, ale také skvělým parťákem v kabině.

Podpisový bonus v hodnotě 1 000 dolarů na začátku kariéry hned na oslavu propil. "Goose vmáčknul 200 let zábavy do svých 55 let," napsal na twitter majitel Indianapolis Colts Jim Irsay.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události