Fotbal

Nový kouč Sparty řeší problém. Soudí se s bývalým klubem, po němž chce miliony

Nový kouč Sparty řeší problém. Soudí se s bývalým klubem, po němž chce miliony
Dánský trenér Brian Priske Zdroj: Profimedia.cz

Nový trenér fotbalové Sparty Brian Priske zažaloval svůj bývalý klub Royal Antverpy. Zástupci belgického celku mu prý nevyplatili prémie, odstupné a další bonusy, které měl nasmlouvané. Pětačtyřicetiletý kouč proto žádá o vyplacení 500 tisíc eur, což je přes 12 milionů korun. Belgičané se ale brání. Ve chvíli, kdy podepsal kontrakt s Letenskými, prý ještě měl oficiálně platnou smlouvu u belgického celku. Právě z toho důvodu by klub Priskemu neměl nic platit.

Na hřišti teď Priske řeší letní přípravu na svou první sezonu ve Fortuna lize, mimo něj se soudí o peníze. Podal prý totiž žalobu na svůj bývalý klub Royal Antverpy. Ten mu údajně dluží peníze za prémie, odstupné a další bonusy z uplynulého soutěžního ročníku, po kterém z týmu odešel.

Podle nového kouče Sparty se jedná o 500 tisíc eur, tedy o více než 12 milionů korun. Belgický celek se proti žalobě hodlá bránit. Priske se prý totiž dohodl s Letenskými ve chvíli, kdy mu v Antverpách ještě oficiálně běžel platný kontrakt, a na finanční obnos tak nemá nárok. 

Související obsah

Obě strany se v posledních dnech snažily domluvit, k vzájemné dohodě však nedošlo, a tak přišla na řadu právě žaloba. "Je to nešťastný konec mého působení v Antverpách. Rád bych zdůraznil, že jsem si svůj čas v klubu užil. Je to velký tým se skvělými fanoušky. Proto doufám, že se s tím dokážeme rychle vypořádat, aby se obě strany mohly pohnout kupředu," uvedl Priske podle vi.nl. V belgickém týmu ho nahradil bývalý hvězdný hráč Mark van Bommel.

Nový trenér Sparty Brian Priske už absolvoval i svou úvodní tiskovou konferenci:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události