Tenis

Tenistům na turnaji v Eastbourne vykradli pokoje. Brali hodinky i hotovost

Tenistům na turnaji v Eastbourne vykradli pokoje. Brali hodinky i hotovost
Tenista Diego Schwartzman na turnaji v Eastbourne. Zdroj: Profimedia.cz

Dva špičkoví tenisté byli na turnaji v Eastbourne okradeni. Patnáctému hráči světa Diegu Schwartzmanovi a 49. muži žebříčku Pedru Martinezovi zloději odnesli z hotelových pokojů hodinky, zavazadla i finanční hotovost. A to ve chvíli, kdy byli oba sportovci mimo areál. Informace o trestném činu potvrdila i policie.

"Můžeme potvrdit, že jsme obdrželi zprávy o dvou samostatných vloupáních do hotelu Hydro v Mount Road v Eastbourne," uvedli zástupci policie podle listu The Sun

Krádež se přímo dotkla Schwartzmana i Martineze, kterým byly odcizeny hodinky, zavazadla, finanční hotovost i další osobní věci. Martinez pak přiznal, že se na svůj zápas po incidentu nemohl soustředit.

"Bylo to těžké. Ukradli mi hodinky přímo z pokoje a Diegu Schwartzmanovi také. Měl jsem špatnou noc a bylo náročné se připravit na zápas. Snažil jsem se ale soustředit jen na hru," uvedl 49. tenista světa, jenž díky skreči soupeře postoupil dál. Španěl také popsal, jak na krádež přišel. 

"Když jsem přišel do pokoje, zjistil jsem, že tam nejsou hodinky. Prohledal jsem celou místnost a nenašel je, tak jsem zamířil na recepci. Asi o 15 minut později dorazil i Diego a říkal totéž,"  přiznal. 

Související obsah

​Právě Schwartzman měl s hodinkami spojenou významnou událost své kariéry. "Koupil jsem si je, když jsem se poprvé dostal do třetího kola na Roland Garros. Bylo to sentimentální. Ale co můžu dělat," byl se situací smířený. Krádež se momentálně vyšetřuje, pachatelé ale zatím nebyli dopadeni.

Samotní hráči už si v Eastbourne balí kufry. Oba totiž padli v osmifinále. 

Tenistka Petra Kvitová postoupila na turnaji v Eastbourne do čtvrtfinále:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události