Motorsport

Rozšíří se kalendář závodů F1? Velký zájem je ze Španělska

Rozšíří se kalendář závodů F1? Velký zájem je ze Španělska
Závody F1, ilustrační obrázek Zdroj: Profimedia.cz

Současně má Formule 1 celkem 23 závodních okruhů, brzy přibude další závod v Las Vegas. Nyní má zájem o pořádání závodů neustále více populárnějšího sportu španělská vláda, brzy by se mohlo jezdit v hlavním městě. Tamní ministr to oznámil ve čtvrtek.

Ministr španělské vlády Enrique López ve čtvrtek poslal dopis generálnímu řediteli F1 Stefanovi Domenicalovi, kterého žádal o pořádání závodů F1. "Rád bych potvrdil náš závazek vůči vám a k tomuto projektu. Stejně jako naši ochotu podepsat příslušné dohody na propagaci závodu a nabídnout skvělou sportovní podívanou," zní v dopisu podle agentury Reuters

Závody se v hlavním městě Španělska jely naposledy v roce 1981, přesto má ale země na Pyrenejském poloostrově jednu Velkou cenu. Jezdí se totiž v katalánské Barceloně, kde se závodilo nedávno. Organizátoři nejznámějších motoristických závodů na světě se zatím k tomuto tématu nevyjádřili. 

Související obsah

Závody F1 se v Madridu jezdily mezi roky 1968 až 1981, a to na okruhu Circuito del Jarama. Trať je ale zastaralá a potřebovala by výraznou opravu. V minulém roce ale zastupitelstvo města Morata de Tajuna ležící 36 kilometrů od Madridu potvrdilo ambice postavit okruh kvality FIA Grade 1, kde by se mohly jezdit závody MotoGP a F1. 

Od příštího roku se bude závodit v okolí slavného Las Vegas Stripu:

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události