Další sporty

NBA zná jedničku letošního draftu, ta překvapila netradičním oblekem

NBA zná jedničku letošního draftu, ta překvapila netradičním oblekem
Komisionář NBA Adam Silver (vlevo) a jednička draftu NBA 2022 Paolo Banchero Zdroj: profimedia.cz

Jedničkou letošního draftu NBA se stal basketbalista Paolo Banchero. 19letého rodáka ze Seattlu si vybralo Orlando Magic. Talentovaný mladík pak všechny přítomné překvapil svým fialovým a blyštivým oblekem.

Banchero letos působil na Dukeově univerzitě, kde hrál za tamní klub Duke Blue Devils. Nyní si 19letého mladíka vybralo Orlando Magic, které po výhře v loterii dostalo právo první volby.

Paolo Banchero také zároveň dostal přednost před očekávanou jedničkou Jabarim Smithem, jenž šel na řadu nakonec jako třetí. A vybral si ho Houston Rockets. Dvojkou draftu se pak stal Chet Holmgren, kterého si vybrala Oklahoma, kde hraje i český basketbalista Vít Krejčí.

Související obsah

19letý Banchero je rodákem ze Seattlu, nicméně má i italské předky, a proto mu bylo umožněno reprezentovat Itálii. Paolo Banchero se pak také stal pátým hráčem z Dukeovy univerzity, který byl vybrán jako jednička draftu. Žádná jiná škola se nemůže pyšnit lepším skóre.

Z této univerzity pochází například i Kyrie Irving, jenž byl jedničkou draftu v roce 2011, a Zion
Williamson, který šel jako první na řadu v roce 2019. "Pořád nemohu uvěřit tomu, co se stalo. Odevzdám Orlandu vše, co umím," prohlásil nadšený Paolo Banchero, jenž se na akci ukázal v netradičním fialovém obleku.

Fotbalista Kylian Mbappé na NBA draftu 2022 Zdroj: profimedia.cz

​Draftu NBA se zúčastnil také fotbalista Kylian Mbappé, který je velkým fanouškem zámořského basketbalu. 23letý útočník, který nedávno podepsal novou smlouvu s Paris Saint-Germain, pak měl pro mladé hráče i cenné rady: "Taková šance přijde jednou za život, ale je to jen začátek něčeho velkého. Musí pracovat, vědí, že v NBA je to těžké. Jsem si ale jistý, že pokud zde jsou, je to proto, že mají spoustu talentu."

Letošním vítězem NBA se stali basketbalisté Golden State Warriors:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události