Tenis

Wimbledon rozlosován. Plíšková vykročí za obhajobou finále proti krajance

Wimbledon rozlosován. Plíšková vykročí za obhajobou finále proti krajance
Karolína Plíšková a Tereza Martincová Zdroj: Profimedia

Letošní ročník Wimbledonu byl rozlosován. Celkově se na něm ve dvouhře představí deset českých tenistů, ale už nyní je jasné, že všichni nepostoupí do druhého kola, jelikož už v prvním zápase proti sobě nastoupí Karolína Plíšková a Tereza Martincová. Těžkou soupeřku dostala Karolína Muchová. Čeká ji utkání s bývalou světovou jedničkou Simonou Halepovou. Jinak byl los prvního kola k Čechům přívětivý.

V loňském roce došla Karolína Plíšková ve Wimbledonu až do finále, ve kterém po velmi dramatickém průběhu nestačila na tehdejší světovou jedničku Ashleigh Bartyovou. Na cestě do něj porazila například Chorvatku Vekičovou, Bělorusku Sabalenkovou nebo krajanku Terezu Martincovou. S tou se utká v All England Clubu i letos, jelikož je los svedl dohromady už v prvním kole. 

Přívětivou soupeřku dostala na úvod turnaje dvojnásobná vítězka Wimbledonu Petra Kvitová, která se v prvním kole utká s Italkou Paoliniovou. Barboru Krejčíkovou čeká Maryna Zaněvská, Marie Bouzková bude čelit sedmé nasazené Danielle Collinsové, Kateřina Siniaková nastoupí proti Polce Maje Chwaliňské. A Karolínu Muchovou čeká těžká výzva v podobě bývalé světové jedničky Simony Halepové. Ta ale kvůli problémům s krkem v pátek odstoupila z turnaje v Bad Homburgu, kde postoupila do semifinále. Celý los ženského pavouka najdete zde.

Související obsah

​Relativně hratelný los mají i čeští tenisté, kteří budou mít v Londýně trojité zastoupení. Jiří Veselý nastoupí proti Argentinci Coríovi, Jiří Lehečka vyzve nasazeného Filipa Krajinoviče a kvalifikant Lukáš Rosol nastoupí proti nasazenému Nikolozi Basilašvilimu. Kompletní rozlosování mužské části turnaje si můžete prohlédnout zde.

Zápasy českých tenistů v prvním kole Wimbledonu:

Ka. Plíšková –⁠ T. Martincová

P. Kvitová –⁠ J. Paoliniová

B. Krejčíková –⁠ M. Zaněvská 

M. Bouzková –⁠ D. Collinsová

K. Sinikaová –⁠ M. Chwaliňská

K. Muchová –⁠ S. Halepová 

J. Veselý –⁠ F. Coría

J. Lehečka –⁠ F. Krajinovič

L. Rosol –⁠ N. Basilašvili

Takto Karolína Plíšková hodnotila loňský Wimbledon, kde došla do semifinále:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události