Fotbal

Přestupová bomba? Kuchta se prý do Ruska nevrátí. Jedná se Spartou

Přestupová bomba? Kuchta se prý do Ruska nevrátí. Jedná se Spartou
Jan Kuchta Zdroj: Profimedia

Tak to by byl hodně nečekaný přestup. Reprezentační útočník Jan Kuchta po půl roce ukončí své působení v ruské lize a ve hře je jeho návrat do nejvyšší české soutěže. Velký zájem o něj má Slavia, ale podle informací Luďka Mádla ze Seznam Zpráv má blízko přestupu do Sparty, kde v mládí působil. V pátek měl údajně jednat přímo na Letné.

Působení Jana Kuchty v Lokomotivu Moskva se zřejmě chýlí ke konci. 25letý útočník se podle ruských médií do země nevrátí z rodinných důvodů, informuje o tom kanál Karp Insider Telegram. Zájem o hráče má pražská Slavia, kde před odchodem do zahraničí působil. Stal se s ní mistrem ligy a vítězem poháru. Chtěla by ho také konkurenční Sparta, jejíž dres oblékal v letech 2010–2013.

Informace, do jakého klubu Kuchta přestoupí, se různí. Podle některých ruských zdrojů má blízko do Slavie, jež by v případě návratu měla vrátit část z přestupní částky, kterou za hráče v létě utržila. A druhou verzí je překvapivý přestup do Sparty. Informuje o tom na sociálních sítích obvykle velmi dobře informovaný Luděk Mádl ze Seznam Zpráv. 

Související obsah

​"Útočník Jan Kuchta by se z Lokomotivu Moskva mohl vrátit do Fortuna ligy. Zájem o něj projevuje Slavia Praha, z níž v lednu do Ruska přestoupil. Jenže pozor! Dva zdroje se shodly, že nejžhavějším adeptem na získání JK je Sparta. Hráč dnes údajně jednal na Letné," informoval Mádl na twitteru.

Přestupové spekulace se začaly velmi rychle šířit i na sociálních sítích. Že by se mohlo stát něco zásadního, naznačil i tweet oficiálního účtu Sparty, na který reagoval také Lukáš Pečeně, který ještě nedávno měl pod palcem marketingové oddělení letenského klubu. " "Naskytla se příležitost, tak jsem byl aktivní." Tomáš Rosický, 24.6.2022," parafrázoval známý výrok sportovního ředitele Sparty. Dá se předpokládat, že nějaké interní informace Pečeně má i po svém konci v pražském klubu. 

Kuchta nastoupil v ruské lize do deseti zápasů, ve kterých vstřelil tři góly a na další dva přihrál. Blýskl se také při poslední reprezentační přestávce, kdy v Lize národů skóroval do sítě Švýcarska a Španělska. V národním dresu navíc patřil ve všech utkáních mezi nejlepší hráče na hřišti. 

Kuchtu by ve Spartě trénoval Brian Priske, jehož celek na lavičce představil před novou sezonou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události