Hokej

Šílené zprávy. Talentovaný český reprezentant má rakovinu

Šílené zprávy. Talentovaný český reprezentant má rakovinu
Pavel Novák Zdroj: Profimedia

Dvacetiletý český hokejista Pavel Novák oznámil v pátek velmi smutnou zprávu. Bylo mu diagnostikováno onkologické onemocnění, kvůli čemuž se nebude moci připravovat na novou sezonu v kanadském Kelowna Rockets, jehož dres obléká. Novák je také českým reprezentantem do dvaceti let.

"Přemýšlel jsem, jak oznámit takovou informaci. Jsou věci, o kterých se těžko mluví, ale mluvit by se o nich mělo," zahájil Novák na instagramu svou zpověď. "Bohužel mi zdravotní stav nedovoluje přípravu na další sezónu. Před pár dny mi bylo diagnostikováno onkologické onemocnění a brzy začnu podstupovat léčbu," oznámil šokující novinu. "Následující měsíce to nebude lehké. Pevně věřím, že vše dopadne dobře a brzy zase budu létat s radostí po ledě," vyjádřil mladý hokejista své naděje. 

Pavel Novák byl v roce 2020 draftován Minnesotou v pátém kole jako 146. v pořadí. Odehrál dvě sezony ve WHL, když v dresu Kelowna Rockets nastoupil do celkem do 117 zápasů, v nichž vstřelil 54 gólů a na dalších 76 přihrál. Mezitím ještě v sezoně 2020/21 hostoval v třetiligových Litoměřicích a Motoru České Budějovice, kde s velkým hokejem také začínal. 

Reprezentační dres oblékal v kategoriích do 16, 18, 19 a 20 let. Dva zápasy také odehrál za seniorské áčko. Zahrál si také na dvou mládežnických mistrovství světa.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události