Palát s Ruttou hrdiny zápasu. Tampa proti Coloradu odvrátila mečbol

Čeští hokejisté Tampy Bay Ondřej Palát a Jan Rutta se stali hrdiny pátého zápasu finále play-off NHL proti Coloradu. Palát zaznamenal vítězný gól a stal se první hvězdou zápasu, Rutta zase svou první trefou ve vyřazovací části otevřel skóre zápasu.

Colorado mohlo v případě výhry slavit zisk Stanley Cupu, na který čeká od roku 2001. Nicméně proti byl český obránce Jan Rutta, který v první třetině otevřel skóre utkání a poslal Tampu Bay do vedení.

Hráči Avalanche našli odpověď až ve druhé části, když do sítě dostal puk útočník Ničuškin. Srovnal tak na 1:1. Hokejisté Lightning si ale o chvilku později dokázali vzít vedení zpátky. Nikita Kučerov zužitkoval přesilovku 4 na 3 a Tampa opět vedla.

​Ve třetí třetině skóroval Makar a Colorado opět živilo šanci alespoň na prodloužení, jenže těmto ambicím vystavil ráznou stopku Ondřej Palát. Český útočník zaznamenal v 54. minutě vítězný gól, když propálil střelou mezi betony gólmana Kuempera, jenž dostal opět přednost před českým brankářem Pavlem Francouzem.

Palát tak vstřelil 11. gól v letošním play-off NHL a stal se první hvězdou zápasu. Finálová série se navíc za stavu 3:2 pro Colorado vrací do Tampy.

Český útočník Ondřej Palát má v play-off NHL výbornou formu:

Finále play-off NHL:

Colorado Tampa Bay 2:3 (Stav série 3:2)
Branky: 26. Ničuškin (Makar, MacKinnon), 43. Makar (Toews, Ničuškin) – 16. Rutta (Perry, Sergačjov), 29. Kučerov (Stamkos, Perry), 54. Palát (Hedman, Sergačjov)