Tenis

Tenisový světe, pozor! Kvitová ovládla Eastbourne. Bude řádit i na Wimbledonu?

Petra Kvitová se před Wimbledonem dostala do fantastické formy. Finálové utkání v Eastbourne proti Lotyšce Ostapenkové s přehledem vyhrála 6:3 a 6:2. Za celý zápas neztratila ani jeden servis, což se jí povedlo už potřetí v řadě. Ze zisku trofeje se tak raduje poprvé od března loňského roku, kdy triumfovala na tvrdém povrchu v Dauhá.

Začátek zápasu byl pro Kvitovou jako z říše snů. Rychle se dostala do vedení 3:0 a následně měla šanci utéct i o dva brejky, ale ve čtvrtém a šestém gemu své šance neproměnila. I tak ale první set dotáhla bez problémů do úspěšného konce, když na svém podání ztratila za celou sadu pouhé čtyři míče. 

Podobně dobře vstoupila dvojnásobná wimbledonská vítězka i do druhého dějství. V prvním gemu si sice Ostapenková udržela podání, ale další dva gemy šly na stranu české hráčky, které tak stačilo si do konce zápasu udržet čtyřikrát podání, s čímž dosud neměla žádný problém. Ve čtvrté hře ale přišly první drobné komplikace, kdy Kvitová musela odvracet čtyři brejkboly, ale se všemi si dokázala poradit. 

Související obsah

​Tento úspěch českou tenistku ještě více povzbudil a v další hře vzala soupeřce další servis. Dostala se tak už do velmi nadějného vedení 6:3 a 4:1. Náskok dvou brejků si už s přehledem pohlídala a vyhrála 6:3 a 6:2. Turnajové vítězství ji tak jistě povzbudí před Wimbledonem, kde se v prvním kole utká s Italkou Jasmine Paoliniovou. 

V semifinále si Kvitová poradila s Haddadovou Maiovou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události