Další sporty

Olomoucký kraj přivítá Olympiádu dětí a mládeže, oheň zapálí oštěpař Vadlejch

Olomoucký kraj přivítá Olympiádu dětí a mládeže, oheň zapálí oštěpař Vadlejch
Olympiáda dětí a mládeže Zdroj: Václav Šlauf / MAFRA / Profimedia

Už v neděli odstartuje na olomouckém Andrově stadionu 19. ročník Olympiády dětí a mládeže. Akce se zúčastní spousta známých českých sportovců včetně oštěpaře Jakuba Vadlejcha, jenž také zapálí olympijský oheň.

"Vždy pro mladé sportovce chceme připravit co nejvíce atributů, které navozují atmosféru opravdické olympiády. Je pro nás důležité, aby například olympijský oheň zapalovala sportovní osobnost, která je pro děti vzorem," osvětlil předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval, proč bude oheň Olympiády dětí a mládeže zapalovat právě stříbrný medailista z Tokia Jakub Vadlejch.

Na akci, kde bude od pondělí do čtvrtka soutěžit 14 krajských výprav, se představí i více sportovních osobností. Například na čtvrteční finále fotbalistů dorazí Karel Poborský, závodníky na divoké vodě zase přijedou podpořit Jiří Prskavec s Lukášem Rohanem.

Související obsah

​Někteří úspěšní čeští sportovci se navíc na olympiádě dětí a mládeže v minulosti objevili. "Pro mě to byla první opravdu velká akce. Je fajn, že ji mladí sportovci mají možnost zažít. Jednak kvůli zážitkům, ale i kamarádstvím, která tam vznikají," zavzpomínala biatlonistka Markéta Davidová.

Kompletní program 19. ročníku Olympiády dětí a mládeže je k dispozici zde.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události