Fotbal

Priske měl o mě zájem už v Antverpách, prozradil Kuchta. Líbí se mu vize Sparty

Priske měl o mě zájem už v Antverpách, prozradil Kuchta. Líbí se mu vize Sparty
Jan Kuchta za dohledu Tomáše Rosického podepisuje smlouvu se Spartou Zdroj: AC Sparta Praha

Reprezentační útočník Jan Kuchta se v sobotu upsal Spartě Praha, kam odešel z Lokomotivu Moskva na roční hostování s opcí. Svůj první rozhovor v novém dresu poskytl pro klubový web a prozradil, proč si vybral právě klub z Letné a jaké jsou jeho cíle.

Když Jan Kuchta v lednu letošního roku přestoupil ze Slavie do Lokomotivu Moskva, jen málokoho by napadlo, že o půl roku později bude ve Fortuna lize zpátky, a navíc ve sparťanském dresu. Stalo se to ovšem realitou. "Vedení Sparty mě oslovilo s tím, že by mělo zájem o mé služby. Líbilo se mi, co mi nastínilo, a proto jsem si vybral právě Spartu," prozradil 25letý reprezentant, který v dresu Slavie vyhrál ligu, pohár a společně s Adamem Hložkem ovládl tabulku střelců. 

Jan Kuchta už ve Spartě dříve působil, když za ni nastupoval v letech 2010–2013. S některými novými spoluhráči se už zná z reprezentace. "Samozřejmě to určitá výhoda bude. Třeba s Kubou Peškem jsem ještě hrál v Liberci. Kluky ze Sparty jsem poznal na srazech národního týmu. Těším se na ně a ze začátku se na ně určitě budu obracet," prozradil Kuchta.

Související obsah

​Nová posila zapadá trenérovi Brianu Priskemu dokonale do koncepce. Běhavý typ útočníka s tahem na branku a schopností efektivního presinku je přesně to, co dánský kouč potřebuje. Nepřekvapí tedy, že se o Kuchtu zajímal už při svém minulém angažmá v belgické lize. "Když trénoval Antverpy, tak o mě měl zájem. Vyptával se na mě a něco proběhlo s mým agentem. Nemám s ním zatím přímo osobní zkušenost, ale vím, že trénoval v Antverpách. To už je ale minulost. Těším se na vizi, se kterou chce jít Sparta do sezony!" říká Kuchta přesvědčivě. 

Související obsah

​Do nové sezony vstoupí sparťané opět s nejvyššími cíli, což je zisk mistrovského titulu a úspěch v evropských pohárech. A jaké jsou plány Jana Kuchty? "Chci být hlavně prospěšný pro mančaft a předvádět výkony, jakými jsem se prezentoval v uplynulém půlroce nebo třeba v nároďáku," zakončil povídání pro web sparta.cz.

Spartu bude v nové sezoně trénovat Brian Priske:

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události