Fotbal

Hotovo, podepsáno. Kuchta je sparťan, na Letné bude hostovat

Hotovo, podepsáno. Kuchta je sparťan, na Letné bude hostovat
Útočník Jan Kuchta Zdroj: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia'

Hotovo! Český reprezentační útočník Jan Kuchta definitivně odchází z Lokomotivu Moskva do pražské Sparty. 25letý fotbalista, který dříve hrával i za Slavii, přišel na Letnou na roční hostování s následnou opcí.

Překvapivý přestup je dokonán. Jan Kuchta po půl roce opouští ruskou ligu a přichází zpátky do české nejvyšší soutěže. Nikoliv však do Slavie, kde naposledy působil, ale do pražské Sparty, jejíž dres oblékal v mládí.

"Jakmile se naskytla možnost Honzu získat, okamžitě jsme začali jednat, protože byl v úzkém okruhu útočníků, na které jsme v posledních měsících cílili. Trenér s tímto příchodem ihned souhlasil. Posílit tým o prověřeného střelce bylo důležitým bodem v tomto přestupním období," vysvětlil sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický, jak se zajímavý transfer uskutečnil.

Související obsah

​Jan Kuchta naposledy působil v Lokomotivu Moskva, kam přestoupil v lednu 2022 ze Slavie. Nyní však zejména z důvodu ruské invaze na Ukrajinu odchází zpátky do Česka. "Důležitými atributy Honzovy hry jsou rychlost, napadání rozehrávky soupeře, kvalita v zakončení. Je v ideálním věku, vybudoval si dobrou pozici v reprezentaci, náš tým se s ním stává od první chvíle silnější," doplňuje pro klubový web Rosický.

Přestup 25letého útočníka je velmi pikantní. Zejména kvůli tomu, že Kuchta předtím strávil dvě sezony ve Slavii. A právě sešívaní měli mít o Kuchtu také velký zájem. Reprezentační útočník však nakonec dal přednost Spartě.

Do Sparty se vrací také Tomáš Sivok:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události