Francouzského atleta udeřil divák pěstí do obličeje, pak vyhrál s páskou přes oko

Francouzský atlet Wilfried Happio Zdroj: profimedia.cz

Neuvěřitelný zážitek prožil atlet Wilfried Happio. 23letý běžec byl totiž těsně před závodem na národním šampionátu napaden neznámým útočníkem, který mu způsobil poranění oka. Francouz se ale rozhodl pokračovat, a nakonec vyhrál v osobním rekordu.

Doslova hollywoodský příběh napsal francouzský běžec Wilfried Happio. 23letý závodník se chystal startovat v závodě na 400 metrů překážek na národním šampionátu v Caen.

Během rozcvičky se ale ocitl v šílené situaci. Neznámý útočník obešel bezpečnostní opatření na stadionu a francouzského běžce napadl. Happio tak byl několikrát udeřen do obličeje, než byl jedinec zpacifikován trenérem a policií.

​I přes tento dramatický moment se Wilfried Happio rozhodl do závodu zapojit. Běžec měl navíc poraněné oko, které si zalepil páskou. A následně si přes něj navlékl ještě čelenku.

Potlučený 23letý překážkář následně ukázal naprosto parádní výkon, když závod na 400 metrů překážek vyhrál, navíc v osobním rekordu. "Nechci se k tomu vracet. Nechám to na kompetentních lidech. Co se týče závodu, hodně jsme dřeli, předělali jsme tempo běhu a to je vše. Pocity jsou dobré. Jsem hlavně rád, že jsem udělal takový čas. Fyzicky jsem v pořádku," prohlásil Happio po závodě. Následně však zamířil do nemocnice na vyšetření. V červenci ho pak čeká atletické mistrovství světa v Oregonu.