Colorado Avalanche po 21 letech slaví zisk Stanley Cupu

Hokejisté Colorada Avalanche se dočkali. Otočili šestý zápas finálové série s Tampou Bay Lightning a po dlouhých 21 letech po třetí v historii klubu zvedli nad hlavu Stanley Cup.

Na tenhle moment čekali fanoušci Avalanche od roku 2001. Poslední roky tenhle tým patřil k absolutní špičce, ale vyšlo to až letos. V play-off totálně dominoval, když vyhrál dvě série 4:0 a další dvě 4:2, včetně té finálové.

Do šestého utkání lépe nastoupila Tampa, která usilovala o mistrovský hattrick. Už ve čtvrté minutě se po přihrávce od Ondřeje Paláta prosadil Stamkos a domácí vedli 1:0. Zkraje druhé třetiny ale odpověděl MacKinnon a v půlce zápasu obrat vítěznou trefou dotáhl Fin Lehkonen.

U posledního triumfu Colorada byl například Milan Hejduk či Martin Škoula, tentokrát se z českých hokejistů raduje brankář Pavel Francouz, který sice do posledního zápasu nezasáhl, ale ve třetím duelu odchytal polovinu utkání. Plzeňský rodák se po Haškovi a Turkovi stal teprve třetím českým gólmanem, který nejcennější hokejovou trofej zvedl nad hlavu.

​​Kromě Stanley Cupu se udílela také trofej Conna Smythe pro nejužitečnějšího hráče finálové série. Tu získal obránce Lavin Cale Makar, který v play-off nasbíral úctyhodných 29 kanadských bodů. Česká hvězda v dresu Tampy Ondřej Palát poslední asistencí vylepšil statistiky na 21 bodů.

Tampa Bay Lightning – Colorado Avalanche 1:2 (1:0, 0:2, 0:0) – série 2:4
Branky: 4. Stamkos (Palát) – 22. MacKinnon (Byram, Landeskog), 33. Lehkonen (MacKinnon, Manson)