Hokej

Trapas! Vítězové už zničili Stanley Cup. Neměli ho ani pět minut, čílí se strážce

Colorado Avalanche na Stanley Cup čekalo dlouhých 21 let. Letošním vítězům ale po vítězství nad Tampou Bay Lightning stačilo pouhých pár minut a už stihli nejcennější trofej poničit.

Úsměvný moment nastal čtvrt hodiny po převzetí Stanley Cupu, když se celý tým sjel na společné focení. Do hloučku spoluhráčů se s pohárem v ruce hnal i Nicolas Aube-Kubel, který v letošním play-off odehrál 14 zápasů. Plný emocí neubrzdil svůj příjezd a při zaškobrtnutí upustil trofej na led. Podstava nejcennější hokejové trofeje na světě to odnesla promáčklinou.

"Ani ho neměli pět minut a už je v něm vespod důlek. Budeme si s nimi muset brzy promluvit a začít proces oprav. Snad je to jediné poškození, které trofej má," komentoval s úsměvem opatrovatel Stanley Cupu Phil Pritchard. ​Není to zdaleka poprvé, kdy trofej přišla při oslavách k úhoně. V roce 2008 například pohár spadl hokejistům Detroitu ze stolu v hospodě. Trofej, byť šlo o imitaci určenou k oslavám tzv. Presentation Cup, loni při oslavách na lodi zničili také vítězové dvou minulých ročníků z Tampy Bay. Nicméně, jak Pritchard prozradil, letos k tomu došlo v rekordním čase: "Je to vůbec poprvé, co se zničil hned na ledě."

Související obsah

​Současná podoba Stanley Cupu měří 89,5 centimetru a váží 15,5 kilogramu. Vyrobena je z kombinace stříbra a slitiny niklu. Colorado Avalanche pohár získalo po 21 letech a teprve potřetí v historii klubu. Finálovou sérii s Tampou Bay Lightning ovládli hokejisté z Denveru 4:2, poslední zápas po obratu vyhráli těsně 2:1.

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události