Fotbal

Chelsea se s novým majitelem mění, Petr Čech v klubu končí

Fotbalová brankářská legenda Petr Čech končí ve své funkci poradce technického a sportovního úseku Chelsea. Z funkce se rozhodl sám odstoupit po změně majitele, novinku potvrdil fotbalový klub i agentura Sport Invest, která plzeňského rodáka zastupuje.

Na vysoké funkci ve fotbalovém klubu, který v roce 2021 ovládl slavnou Ligu mistrů, končí po třech letech. Jeho funkcí v londýnském týmu bylo především posilování vazeb mezi hlavním týmem a mládežnickou akademií. 

"Bylo obrovské privilegium vykonávat tuto roli. S klubem v novém vlastnictví cítím, že je správný čas na odchod z mé pozice. Jsem nadšen, že je klub ve skvělé pozici s novými majiteli," pronesl český brankář pro web Chelsea FC.

Právě nový vlastník Chelsea, kterým se stal Todd Boehly, promluvil o přínosu Petra Čecha. "Petr je důležitým členem naší rodiny, rozumíme jeho rozhodnutí a děkujeme mu za jeho zásluhy v pozici poradce technického a sportovního úseku v našem klubu. Přejeme mu jen to nejlepší."

Související obsah

S novým vedením v The Blues se tak výrazně změní organizační struktura celého klubu. V minulých dnech v klubu skončila také Marina Granovská, která působila na poli obchodu. Často dokončovala přestupové transakce směrem do londýnského klubu. ​

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události