Nova pomáhá

Běhej lesy: Téměř 1 200 lidí závodilo v krásném Slavkovském lese

V sobotu 25. června se seriál běžeckých závodů Běhej lesy přesunul do západních Čech. Stovky běžců závodilo ve Slavkovském lese, kde se soutěžilo popáté a naposledy. Do krásného prostředí se vydalo téměř dvanáct stovek nadšenců.

Ve Slavkovském lese se o víkendu běželo naposledy. Na start se v pohádkovém prostředí postavilo téměř 1 200 běžců, kteří se hýbali ve velmi příjemném počasí. Do dětských závodů na trati od 100 metrů do kilometru se přihlásilo celkem 162 dětí. 

V charitativním závodě se objevilo 142 běžců, v hlavním programu na krátké a dlouhé trase se představilo nad sedm stovek závodníků. Nejrychlejším závodníkem na trati 11 kilometrů byl Tomáš Brzobohatý s časem 00:41:46, který v dramatickém finiši přesprintoval Lukáše Prouzu. Mezi ženami kralovala Jana Vojáková, která neměla mezi dámskou lesní smečkou konkurenci, a na vítězného Tomáše ztratila jen kolem dvou minut. 

Související obsah

Běhej lesy ovšem není jen o běhání, ale také o pomáhání. Běžci společně s Nova pomáhá a Pojišťovnou VZP, a.s. tentokrát podpořili rodinu handicapovaného Fanouška a spolek Nové háro, který vyrábí paruky z pravých vlasů pro onkologicky nemocné pacienty do věku 26 let.

Další zastávka seriálu Běhej lesy v sobotu 16. července se poběží v Brdech. V místním CHKO si běžci zaběhnou panenskou přírodou v okolí hlubokých luhů a hájů. Po 70 let byla oblast pro veřejnost uzavřena, závodit se tam bude poosmé.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události