Hokejbalisté vezou dvě stříbra z MS. Oba celky ve finále nestačily na Kanadu

České hokejbalistky ve finále proti Kanadě Zdroj: ISBHF

Cesty českých hokejbalistů a hokejbalistek skončily stříbrnými medailemi. Jak muži, tak ženy ve finále nestačili na Kanadu, která si v mužské kategorii připsala už šestý titul, čímž překonala rekord Slováků.

Čeští hokejbalisté zlato získali celkem třikrát – 1998, 2009 a 2011. Letos už před turnajem v kanadském Lavalu patřili k favoritům na medaile, ale čtvrtý zlatý triumf jim těsně unikl. Do boje o titul se dostali po dlouhých devíti letech (2013) a po prohře 3:6 s domácí Kanadou vezou domů stříbro. To získali pošesté, celkem se jedná už o dvanáctou medaili.

Po bezbrankové první třetině Kanaďané otevřeli skóre ve 22. minutě, kdy se trefil Anderson. Krátce nato Gerlicha prostřelil i Jeffrey Bradley. Na 3:0 upravil Trevor Mainman. Za svěřence Jiřího Mašíka snížil při přesilovce Wróbel, ale Kanada si vzala opět tříbrankové vedení zásluhou Trudeaua. Ve třetí části Kanaďané vstřelili další dvě branky. Za Čechy dvakrát skóroval Tomáš Fejfar, což stačilo pouze na prohru 3:6.

​Češky do finálového utkání vstoupily podstatně lépe. Už v 5. minutě po trefách Karolíny Kosinové a Michaely Krásové vedly 2:0. Tím však česká kanonáda skončila a Kanaďanky postupně ztrátu dohnaly. Ve 41. minutě při přesilovce pět na tři obrat dokonala Kristen Coozeová.

Pro české hokejbalistky je to druhé stříbro ze světového šampionátu. Jediný triumf si připsaly v roce 2017. Kromě Kanaďanek zlatou medaili braly už jen jednou Slovenky, jinak šampionátům vládnou ženy ze země javorového listu.