Krejčíková s Kvitovou prošly do 2. kola Wimbledonu, tři Češi končí

Barbora Krejčíková se raduje Zdroj: Profimedia.cz

Česká tenistka Barbora Krejčíková je ve druhém kole na slavném Wimbledonu. Proti Belgičance Zanevské to sice nebyl nejjednodušší zápas, ale přesto to rodačka z Ivančic zvládla. Z postupu se raduje také Petra Kvitová, která otočila duel s Jasmine Paoliniovou. Zdeněk Kolář jasně prohrál s Francouzem Bonzim, stejně dopadla Karolína Muchová, jež prohrála se Simonou Halepovou. V pěti setech padl Jiří Lehečka, který nestačil na Filipa Krajinoviče.

Češka šla proti hůře postavené Belgičance jako favoritka a velmi brzy vedla 4:1, což se jí povedlo po dvou brejcích. První set ale tak hladce nedopadl, Zanevské se totiž povedlo otočit na 6:5 a úvodní sada šla až do tiebreaku. Tam uspěla vítězka French Open z roku 2021 v poměru 7:4.

Ve druhém setu se hrálo hodně dlouho bez brejků, obě tenistky si tak držely své servisy. To se nakonec změnilo v osmém gemu, kde rodačka z Ivančic 68. hráčku světového žebříčku připravila o servis a následně utkání ukončila přímým bodem z podání. V dalším kole čeká Krejčíkovou Golubicová.

Zdeněk Kolář sice v kvalifikaci prohrál, ale díky odhlášení lépe postavených hráčů se na slavném turnaji přesto představil. Jeho soupeřem byl 47. hráč ATP žebříčku Benjamin Bonzi, se kterým nakonec český tenista neuhrál jediný set.

Hodně rychle Kolář prohrával 1:4 a v první sadě francouzského borce nezastavil, lepší to nebylo ani v prostřední hře. Rodák z Bystřice nad Pernštejnem se nechytil ani ve třetím setu, a tak nakonec prohrál nejrychlejší možnou cestou. Ve třetí sadě dokonce uhrál pouze jeden gem.

Nedařilo se ani Karolíně Muchové, která vyzvala rozjetou Rumunku Simonu Halepovou. Hned ve třetím gemu česká tenistka přišla o podání, naopak světová osmnáctka hrála perfektně a došla si pro vedení v utkání. Velmi podobné to bylo i ve druhé sadě, Muchová také přišla o dva servisy, nyní dokonce uhrála o jeden gem méně.

​Kvitové se s Paoliniovou vůbec nepovedl první set, když rychle prohrála 2:6. Ve druhé sadě vítězka generálky v Eastbourne svou hru zlepšila a ačkoliv o jeden svůj servis přišla, sama Italku brejkla dvakrát. Nakonec vyhrála 6:4.

Rozhodovat musela třetí sada, která byla v režii Kvitové. Díky brejku se dostala ihned do trháku a za stavu 2:1 pro Češku přišla krize. Kvitová prohrávala při svém podání 0:40, ale dokázala se z toho dostat a nakonec šla do trháku. Nakonec rozhodující set vyhrála 6:2. Ve 2. kole ji čeká Rumunka Ana Bogdanová.

Lehečka naskočil proti 31. hráči světa Filipu Krajinovičovi. V prvním setu zvládl jeho závěr a vyhrál 7:5. Ve druhé sadě vedl ihned 2:0, ale následně český hráč ztratil čtyři gemy v řadě a zaostával v poměru 2:4. Nakonec prohrál 4:6 a bylo srovnáno. Třetí set musela rozhodovat až zkrácená hra. V té byl Lehečka úspěšnější a uspěl v ní v poměru 7:5.

Ve čtvrté sadě šel Lehečka podávat za stavu 5:4 na vítězství v zápase. Jenže srbský tenista se dostal na returnu do vedení 40:0 a třetí brejkbol využil. Šlo se tak opět do tiebreaku, kde byl tentokrát úspěšnější Krajinovič. Šlo se tak do páté sady, ve které byl úspěšnější lépe postavený Srb a vyhrál ho 6:4.