Fotbal

Chelsea s novým majitelem řádí na trhu s hráči. Nákup hvězd a konec Wernera

Chelsea s novým majitelem řádí na trhu s hráči. Nákup hvězd a konec Wernera
Hráči Chelsea FC Zdroj: Profimedia

Fotbalová Chelsea spouští v letním období přestupový kolotoč. Po usednutí Todda Boehlyho se mění zavedené pořádky a americký majitel chce tým pořádně překopat. Po konci obchodní ředitelky Mariny Granovské a Petra Čecha ve vedení klubu se plánují i velké změny v hráčském kádru. Blízko je příchod hvězdného Brazilce Raphinhy, reprezentanta Sterlinga nebo stopera Matthijse de Ligta z Juventusu. Opačným směrem se ale budou možná pakovat Christian Pulisic a Timo Werner.

O brazilského 25letého šikulu Raphinhu je v letním přestupovém období velký zájem. Mocně po něm kromě Chelsea toužily také další přední evropské kluby –⁠ Arsenal a Barcelona. Nyní to vypadá, že závod o oporu Leedsu United vyhrají právě Blues, kteří za něj nabídli 65 milionů liber (1,8 miliardy korun). Klub tuto částku přijal a nyní už záleží pouze na tom, jestli se s hráčem domluví na podmínkách smlouvy. Podle zákulisních informací ale Raphinha od začátku preferuje přestup právě do Chelsea, tak by jeho přesunu na Stamford Bridge nemělo stát nic v cestě. 

Dalším z velkých přestupových cílů je také anglický reprezentant Raheem Sterling, jehož příchod by Boehly rád dotáhl během příštího týdne. Se samotným hráčem se klub z Londýna již dohodl a nyní záleží pouze na přestupní částce. V nejbližších dnech by na něj měla přijít oficiální nabídka. Podle britského webu Sportsmail pak Tuchelova družina pokukuje i po dalších hráčích obhájce titulu –⁠ Nathanovi Akém a Oleksandru Zinčenkovi. 

Právě Aké by mohl být jednou ze záplat po odchodu Antonia Rüdigera do Realu Madrid. Stoperská krize by pak mohla být řešena i slovenským reprezentantem Milanem Škriniarem, který má ale momentálně blíže do PSG, nebo Matthijsem de Ligtem z Juventusu či Julesem Koundém ze Sevilly. První nabídku na de Ligta ale Juventus odmítl. Byli v ní zahrnuti i Timo Werner a Christian Pulisic. Vedení Chelsea ale stále doufá, že se mu klub z Turína podaří přesvědčit. Nizozemský stoper má sice ve smlouvě výstupní klauzuli ve výši 102 milionů liber (3 miliardy korun), ale tolik peněz zřejmě Chelsea investovat nechce. 

Související obsah

​​O Koundého se pak musí Chelsea přetahovat s Barcelonou, která má o hráče rovněž zájem. Také francouzský stoper má ve smlouvě výstupní klauzuli ve výši 56 milionů liber (1,6 miliardy korun), ale oba kluby věří, že se jim podaří jej koupit levněji. 

Na konci června ve vedení Chelsea skončí Petr Čech:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události