Hokej

Chybí vám NHL? Nova Sport nabídne extra studio, jenž rozebere finálovou sérii

Letošní sezona NHL je minulostí. Po dlouhých 21 letech zvedli Stanley Cup nad hlavu hokejisté Colorada, mezi něž patří i český brankář Pavel Francouz, který měl velkou zásluhu na semifinálovém postupu přes silný Edmonton. Na stanici Nova Sport to ale není zdaleka všechno. Ve středu od 20:30 se můžete těšit na speciální hodinové pofinálové studio se Slavomírem Lenerem, Andrejem Šustrem a Robertem Spálenkou. Přenos můžete sledovat na Nova Sport 1 a Voyo.

Před pěti lety bylo Colorado nejhorším týmem celé NHL. V základní části posbíralo pouze 48 bodů, když na předposlední Vancouver Canucks ztratilo propastných 21 bodů. Nic nenasvědčovalo tomu, že si v dohledné době sáhne na Stanley Cup. Ale stalo se. Tým vedený kapitánem Gabrielem Landeskogem a dalšími hvězdami Calem Makarem, Nathanem MacKinnonem nebo Artturim Lehkonenem v uplynulé sezoně vystoupal až na vrchol. Co se v mužstvu tak zásadního změnilo? Jaké byly hlavní důvody vzepětí týmu z Denveru? To společně s našimi hosty rozebereme v pofinálovém studiu.

Těšit se můžete také na exkluzivní rozhovor s Pavlem Francouzem, který se stal 29. českým hokejistou, jenž zvedl nad hlavu Stanley Cup. V základní části nastoupil sice pouze do 21 zápasů, ale v play-off odehrál zásadní roli, když musel v semifinálové sérii nahradit zraněného Darcyho Kuempera. Svůj tým dovedl ke čtyřem výhrám nad silným Edmontonem, a dokonce si připsal i jedno čisté konto.

Související obsah

​Dalším z témat bude také budoucnost Ondřeje Paláta a Jana Rutty v Tampě. Oběma českým hokejistům končí po sezoně smlouva a 13. července by se mohli stát nechráněnými volnými hráči. V uplynulé sezoně ale předváděli velmi dobré výkony a především Ondřej Palát zářil v play-off, když ve 23 zápasech nastřílel 11 gólů a na dalších 10 přihrál. Stal se tak desátým nejproduktivnějším hráčem celých vyřazovacích bojů. 

Tohle všechno a ještě mnohem více rozebereme se Slavomírem Lenerem, bývalým reprezentačním trenérem, který má zkušenosti i z lavičky NHL, Andrejem Šustrem, jenž v uplynulé sezoně odehrál za Tampu 15 zápasů a celkově má na svém kontě 361 zápasů v NHL, a Robertem Spálenkou, agentem českých hokejových hvězd, mezi které patří Pavel Francouz či Ondřej Palát. Speciální pofinálové studio začíná ve středu od 20:30 na Nova Sport 1 a Voyo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události