Fotbal

Velký okamžik pro ženský fotbal. Za USA naskočila hráčka bez ruky

Velký okamžik pro ženský fotbal. Za USA naskočila hráčka bez ruky
Fotbalistka USA Carson Pickettová. Zdroj: Profimedia.cz

Stalo se to poprvé v historii Spojených států. Za ženskou fotbalovou reprezentaci nastoupila v duelu proti Kolumbii Carson Pickettová, která se do výběru dostala i navzdory tomu, že trpí tělesným postižením. Osmadvacetiletá obránkyně s vadou žije už od dětství, narodila se totiž bez části levé paže. Ani to jí však nezabránilo, aby si splnila velký sen – nastoupit za národní tým.

Pro Pickettovou i ženský fotbal v USA to byl nezapomenutelný moment. Za reprezentaci totiž nastoupila hráčka, které chybí část jedné končetiny. Osmadvacetiletá obránkyně už odmalička bojuje s postižením, s nímž se narodila. Ani to jí však nezabránilo v tom, aby se stala úspěšnou fotbalistkou.

Nedávno nastoupila ke stému utkání za tým North Carolina Courage v National Women's Soccer League (NWSL) a byla vyhlášena jednou z hráček nejlepší jedenáctky měsíce června. 

Díky svým výkonům si vysloužila pozvánku do národního týmu. Debut si odbyla v přátelském utkání proti Kolumbii na stadionu Rio Tinto a mohla se radovat nejen z premiéry, ale také z vítězství 2:0. 

Související obsah

​O Pickettové se ví už od roku 2019, kdy fotbalový svět oběhlo video na sociálních sítích, kde si "plácla" s mladým fanouškem v hledišti, jenž trpí rovněž tělesným postižením. 

Při sportu se dá i pořádně ušpinit. Dá se totiž hrát na různých površích:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události