Slavia na úvod přípravy remizovala s Olympiakosem, Vaclík nechytal

Fotbalová Slavia odstartovala sérii přípravných zápasů na nový ročník Fortuna ligy remízou. S řeckým Olympiakosem sice prohrávala 0:1, pak se však prosadil Aiham Ousou a zajistil sešívaným výsledek 1:1. Za řecký celek nenastoupil český brankář Tomáš Vaclík.

V prvních minutách utkání si oba celky vytvořily několik slibných příležitostí, ani jeden si však nedokázal vypracovat větší šanci, která by skončila gólem. Úvodní branka tak padla až po více než půlhodině hry.

A byl to Olympiakos, kdo udeřil. Po přízemní přihrávce zleva napřáhl na hranici velkého vápna Kunde, který napálil levou tyč Mandousovy svatyně. Balon se od brankové konstrukce odrazil jen k Olegu Reabciukovi, který s přehledem dopravil míč do odkryté svatyně.

Slávisté však nesložili zbraně a ještě před odchodem do šaten dorovnali skóre. Po sérii minisoubojů se míč dostal před pokutovým územím k Ousouovi, a ten nezaváhal a parádní ranou zacílil pod břevno.

​Gól vstřelil kolegovi Tomáše Vaclíka, jenž do utkání nenaskočil. Krátce po přestávce se dvakrát za sebou vyznamenal Mandous, jenž udržel naděje sešívaných na dobrý výsledek. V závěrečných minutách už ani jeden z celků branku soupeře neohrozil a Slavia tak na úvod přípravy remizovala 1:1.