Fotbal

Sparta v přípravě dál vítězí. K výhře nad Opavou pomohly i nové posily

Fotbalisté Sparty zvládli vítězně i druhý přípravný zápas. Na Strahově porazili Opavu 3:0, když se o branky postarali Filip Souček, Tomáš Wiesner a Lukáš Juliš. V utkání se na rozdíl od prvního zápasu představilo i několik reprezentantů a opor ze základní sestavy.

V prvním poločase se oproti utkání proti Dukle objevili na trávníku Jakub Pešek, Martin Vitík, Casper Hojer, Adam Karabec, Filip Souček a Tomáš Čvančara. Výrazně posilněná sestava letenského týmu svého soupeře od začátku utkání přehrávala, když se dostala do dvou velkých šancí, ale Hancko a Čvančara svá zakončení hlavou zakončili pouze do břevna. Casper Hojer pak po úniku z levé strany pálil jen těsně vedle vzdálenější tyče. 

Do zaslouženého vedení se svěřenci trenéra Priskeho dostali ve 35. minutě, když se k odraženému míči ve vápně dostal Souček a prostřelil Lasáka. O tři minuty později už to bylo o dva góly. Casper Hojer odcentroval z levé strany do vápna, tam se k odraženému míči probojoval Wiesner a zvýšil na 2:0.

Související obsah

​​Do druhého poločasu udělala Sparta hned devět změn, když se na trávníku představily i tři nové posily Jan Mejdr, Jaroslav Zelený a Kryštof Daněk. Hráči pražského klubu poté přidali ještě jednu branku. Matěj Hanousek se uvolnil na levé straně a přesně našel ve vápně Lukáše Juliše, který střelou do prázdné branky uzavřel na konečných 3:0.

AC Sparta Praha –⁠ SFC Opava 3:0

Branky: 35. Souček, 38. Wiesner, 79. Juliš

Sestava Sparty v prvním poločase:

Holec – Wiesner, Vitík, Hancko, Højer, Pešek, Sadílek, Souček, Karabec, Ryneš, Čvančara

Sestava Sparty ve druhém poločase:

Heča – Wiesner, Vydra, Zelený, Hanousek – Mejdr, Sáček, Fortelný, Daněk, Ryneš – Juliš

Sestava SFC Opava:

Lasák – Helebrand, Vincour, Janoščín, Kadlec, Janjuš, Bílek, Gorčica, Ščudla, Černý, Rataj
Náhradníci: Číž – Kopečný, Rychlý, Celta, Šigut, Macháček, Pikul, Kramář, Dostál, Dolechek

V prvním přípravném zápase porazila Sparta Duklu Praha 2:1:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události