Fotbal

Sparta se pochlubila novinkou. Na Letné už leží nový trávník

Sparta se pochlubila novinkou. Na Letné už leží nový trávník
Stadion pražské Sparty - Letná Zdroj: Profimedia

Už je to víc než měsíc, co fotbalová Sparta odstartovala velkou rekonstrukci hrací plochy na svém domovském stadionu na Letné. Zástupci klubu se teď pochlubili, že většina úprav je hotová a na upravený povrch se pokládá zbrusu nový trávník. Ten zažije premiéru 21. července, kdy na Spartu dorazí norský Viking.

Vedení fotbalové Sparty už před koncem uplynulé sezony avizovalo, že na stadionu na Letné dojde k rozsáhlé rekonstrukci hrací plochy. Ta se po posledním zápase soutěžního ročníku 2021/2022 skutečně rozběhla a trvala už více než měsíc. 

Při stavebních pracích nejprve došlo na celkovou úpravu podloží, teď se sparťané pochlubili, že se začal pokládat nový trávník, který by vypěstován v Nizozemsku.

"Máme zkušenosti s trávníky z Čech i Německa. Tentokrát vyšla řada na Holandsko. Mají stejné podloží pro trávu jako my. Trávník se doveze přímo z Holandska až na konci června v chladicích vozech a položí ho přímo Holanďani. Starý trávník se odfrézoval a odvezl na kompost," uvedl dříve pro TN.cz ke zbrusu novému pažitu správce a ředitel stadionu na Letné Antonín Kříž. 

Ve středu Letenští ukázali, jak pokládání trávníku probíhá. Nový pažit zažije premiéru na konci července, kdy do Prahy dorazí k zápasu předkola Evropské konferenční ligy norský Viking Stavanger. S ním se sparťané utkají 21. července. Všechny přípravné zápasy odehrají právě kvůli rekonstrukci na venkovních hřištích.

Takhle se na Letné začalo pracovat na výměně trávníku:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události