Další sporty

Razie před Tour de France. Policie se zaměřila na tým Romana Kreuzigera

Razie před Tour de France. Policie se zaměřila na tým Romana Kreuzigera
Cyklistická stáj Bahrain Victorious. Zdroj: Profimedia.cz

Krátce před startem cyklistické Tour de France si policie posvítila na tým Bahrain Victorious a provedla razii v hotelových pokojích a autech členů týmu. Uskutečnili ji dánští policisté, které o to požádali francouzští vyšetřovatelé. Stáj, u níž od letošního roku působí jako jeden ze sportovních ředitelů Roman Kreuziger, v prohlášení uvedla, že akce odstartovala o půl šesté ráno a skončila přibližně o dvě hodiny později. Policisté prý nic nezabavili.

Slavná Tour de France startuje už v pátek, stáji Bahrain Victorious ale stihla narušit přípravu jedna nepříjemná událost. Hotelové pokoje a auta členů týmu totiž při čtvrteční razii prohledali dánští policisté, kteří jednali na základě prosby francouzských vyšetřovatelů. Ti své kolegy požádali o pomoc kvůli probíhajícímu vyšetřování ve Francii. 

Akce prý začala o půl šesté ráno a trvala dvě hodiny. "Navzdory tomu, že si tým nebyl vědom důvodů vyšetřování, předložil policistům všechny materiály, které byly požadovány," uvedl tým podle ABC News

"Tento proces měl dopad na zotavení našich jezdců, plánů ohledně stravování i na pohodu našeho týmu," řekl technický ředitel Vladimir Miholjevič. A připadl i domněnku, že mohlo jít o snahu stáj rozhodit. Policie prý navíc nic nenašla.

Související obsah

Nebylo to ale poprvé, co se stáj stala terčem policejní razie. Příslušníci zákona tým lustrovali už během loňské Tour, kdy své činy odůvodnili snahou prošetřit podezření z držení zakázaných látek. Údajně bylo týmové zázemí stáje, u které je jedním ze sportovních ředitelů Roman Kreuziger, prohledáno i před třemi dny. A to rovněž s negativním výsledkem.

Loňskou Tour de France opanoval Tadej Pogačar:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události